Bateria w Surface Book 2 rozładowuje się podczas grania. Microsoft potwierdza i wyjaśnia

Robert Kędzierski
Kilka dni temu niektórzy użytkownicy Surface Booka 2 zaczęli zgłaszać problem z zasilaniem. Podczas grania w bardziej zaawansowane gry energia "znika" z akumulatora urządzenia szybciej, niż zasilacz jest w stanie go naładować. Microsoft zbadał sprawę i wydał oświadczenie. Wielu zaskoczy.

Surface Book 2 to nowa wersja laptopa, którą Microsoft zaprezentował dość nieoczekiwanie w połowie października, dwa lata po premierze pierwszego modelu. W zeszłym tygodniu część użytkowników zaczęła zgłaszać problemy z działaniem sprzętu.

Surface Book 2 ma rozładowywać się zbyt szybko. Podczas grania w bardziej zaawansowane tytuły energia ucieka z akumulatora szybciej, niż zasilacz jest w stanie ją uzupełnić. 

Microsoft przeanalizował zgłoszenia użytkowników i stwierdził, że sprzęt działa poprawnie. Rzecznik firmy wyjaśnia, że urządzenie nie zostało zaprojektowane dla wymagających graczy.  Surface Book 2 jest narzędziem, które może służyć również do tego typu rozrywki, stworzono je jednak głównie do profesjonalnej pracy. Dlatego też producent nie przewiduje żadnej poprawki - uważa, że urządzenie działa całkowicie normalnie. 

Microsoft reklamuje swoje urządzenie jako narzędzie dla profesjonalistów. Zapewnia, że bez problemu będą działać na nim takie aplikacje jak Autodesk Revit czy Adobe Premiere Pro. Surface Book 2 ma, wedle Microsoftu, "być laptopem o mocy komputera stacjonarnego". Jest reklamowy hasłem "Powerhouse performance" czyli "Wydajność elektrowni". Oczekiwania niektórych użytkowników mogły zostać rozbudzone takim marketingiem ponad miarę. Użytkownicy bardziej zaawansowanych modeli Surface Book 2, kosztujących od 2 do 3 tys. dol. mogą czuć się lekko rozczarowani. 

Więcej o: