Zaskakująca decyzja Microsoftu. Te narzędzia trafią do niewspieranych już wersji Windowsa

Dotychczas Microsoft robił wszystko, aby zachęcić do przesiadki na Windows 10. Teraz udostępnia ważne narzędzie znane z "Dziesiątki" dla komputerów z Windows 7 i 8.1

Mowa tu o ATP, czyli Windows Defender Advanced Threat Protection. To narzędzie, które w Windows 10 pojawiło się wraz z dużą aktualizacją Fall Creators Update w zeszłym roku.

Platforma pomaga zabezpieczyć komputery przez zaawansowanymi atakami sieciowymi. Jest więc szczególnie przydatna w firmach, a te - ze względów organizacyjnych i finansowych - najczęściej bardzo długo zwlekają z przesiadką na najnowszą wersję Windowsa.

Windows Defender ATP współpracuje jedynie z Windowsem 10, jest więc dobrą kartą przetargową w rękach Microsoftu zachęcającą do zakupu nowego systemu. 

Windows Defender ATPWindows Defender ATP fot. Microsoft Windows Blog

Z tej karty firma z Redmond postanowiła teraz niejako zrezygnować. Jak informuje na swoim blogu, od tego lata firmy, które zamierzają przesiąść się na Windows 10 i chcą korzystać z Windows Defender ATP mogą zrobić to także na komputerach z Windows 7 i 8.1.

Oba systemy od jakiegoś czasu nie są już objęte podstawowym wsparciem Microsoftu, dlatego nie powinny otrzymywać tego typu nowości, a jedynie łatki bezpieczeństwa. Mimo to, producent Windowsa postanowił zrobić wyjątek.

Microsoft tłumaczy, że w ten sposób ułatwia życie swoim klientom. Podczas migracji, przez jakiś czas firmy korzystają ze sprzętu pracującego pod kontrolą różnych wersji Windowsa. Teraz będą mogły zabezpieczyć wszystkie komputery, niezależnie od wersji systemu.

Zarówno przedsiębiorstwa, jak i użytkownicy prywatni muszą pamiętać o jednym. Windows 7 straci wsparcie rozszerzone już 14 stycznia 2020 roku, a Windows 8.1 zostanie porzucony 3 lata później. Od tego czasu korzystanie z nich będzie niebezpieczne.

---

Jak zmieniał się Windows od wersji 1 do 8? Ależ ewolucja

Więcej o:
Komentarze (30)
Microsoft wypuścił Windows Defender Advanced Threat Protection dla Windows 7 i Windows 8.1
Zaloguj się
 • mjunhy

  Oceniono 3 razy 1

  Ja bym zmienił 7 na 10 ale win 10 nie chce mi się zainstalować na moim kompie i wypisuje jakiś błąd i koniec

 • henio1946

  0

  ja też miałem kłopoty trzeba mieć dysk pusty bez partycji a podzielić go później a drugim razem nie musisz już tak robić.

 • Ser Dell

  Oceniono 2 razy 0

  10 to dno, zainstalowałem, po miesiącu wróciłem do 7. System nie powinien tak obciążać komputera!

 • samezrp

  Oceniono 8 razy 0

  Niech zrobią, żeby 10 wyglądało jak normalne 7 classic, to się zastanowię.

 • readme.txt

  Oceniono 1 raz -1

  Windows 10 to syf.

 • predator-x

  Oceniono 3 razy -1

  Microszajs nie robił wszystkiego żeby zachęcić do przesiadki na 10. Jakoś nie przypominam sobie darmowego upgradu z Visty. Poza tym to jest to przekręt stulecia - czyli jak zabrać ludziom ich dobry system który mają na własność (win 7) w zamian nie dając im nowego systemu a jedynie udostępniając do użytkowania i jeszcze chełpić się że to dla ich dobra.

 • pacta

  Oceniono 7 razy -1

  A ja czekam z powrotem do Windows'a gdy zostanie przywrócone wspieranie XP. W innym przypadku nie wracam do systemu z okienkami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX