Tanie laptopy do pracy - wybierz najlepszy model dla siebie

Potrzebujesz taniego, ale funkcjonalnego laptopa do pracy? Zobacz, jak wybrać ten najlepszy, i w które modele warto zainwestować!

W pracy coraz częściej korzysta się z laptopów zamiast z komputerów stacjonarnych, gdyż dają one większą swobodę. Należy jednak pamiętać, że nie każdy laptop sprawdzi się w biurze. Biurowe laptopy powinny charakteryzować się konkretnymi właściwościami, które ułatwią nam codzienną pracę. Jak więc wybrać najlepszy model? Specjalnie dla ciebie znaleźliśmy tanie i dobre modele oraz stworzyliśmy mały poradnik o tym, jak wybrać odpowiedni laptop do pracy

Laptopy do pracyLaptopy do pracy / fot. pixabay, materiały partnerów

Cechy dobrych laptopów biurowych 

Lekkość i solidne wykonanie 

Laptop do pracy powinien być wykonany z solidnych materiałów, które jednak nie wpływają na jego lekkość. Dobrze by obudowa wykonana była z trwałego i odpornego na zarysowania materiału. Niektóre laptopy posiadają także wodoodporną klawiaturę, co może okazać się dobrym pomysłem. Jeśli chodzi o wagę, to nie powinna ona przekraczać 2 kilogramów. 

Długi czas pracy baterii 

Po co ci laptop, który bez podłączenia wytrzyma maksymalnie 30 minut? W pracy z laptopem ważna jest przede wszystkim mobilność, a na nią pozwoli ci tylko model, którego czas pracy baterii wynosi co najmniej 7-8 godzin. Na rynku dostępne są też takie modele (np. nowsze Lenovo), które pracują bez podłączenia nawet 16 godzin! Przez zakupem zwróć więc na to uwagę. 

Pamięć  

Dobry laptop do pracy powinien umożliwić ci pracę w trybie wielozadaniowym. Właśnie dlatego musi on posiadać dużo pamięci RAM. Tutaj należy się kierować zasadą, że im więcej tym lepiej. Optymalna ilość pamięci RAM dla biznesowych laptopów to 8 GB. Dobrze też jeżeli pamięć laptopa jest rozszerzalna. Zawsze możesz dokupić dodatkowe gigabajty. 

Jaki laptop do pracy wybraćJaki laptop do pracy wybrać / fot. pixabay, materiały partnerów

Ekran 

Lekkie i tańsze laptopy do pracy zazwyczaj posiadają maksymalnie 14-calowy ekran o rozdzielczości Full HD. To spokojnie wystarczy. Koniecznie zwróć też uwagę na rodzaj powłoki. Stanowczo lepiej sprawdzają się te matowe, gdyż nie odbiją światła i widoczność podczas pracy w terenie jest znacznie lepsza. 

Liczne złącza 

Laptopy do pracy najczęściej posiadają też sporą ilość przydatnych złączy jak HDMI, VGA czy USB 2.0 i 3.0.. Ponadto powinny być też wyposażone w Ethernet, który umożliwia bezprzewodowe podłączenie do Internetu

Inne cechy, na które trzeba zwrócić uwagę: 

  • WiFi i Bluetooth 
  • czytnik kart pamięci
  • wodoodporność 
  • dobrze funkcjonujący touchpad 
  • funkcja oszczędzania baterii 

Poniżej znajdziesz jeszcze więcej tanich i dobrych laptopów do pracy

Więcej o: