Xiaomi Mi Mix 2S zadebiutuje 27 marca. Tego samego dnia Huawei pokaże flagowy smartfon P20. Przypadek?

Wygląda na to, że na koniec marca szykuje nam się mocne starcie dwóch chińskich potentatów na rynku smartfonów. Xiaomi właśnie ogłosiło oficjalną datę premiery modelu Mi Mix 2S. Co ciekawe, tego samego dnia Huawei zamierza pokazać światu flagowca P20.

Informacja o dacie premiery Xiaomi Mi Mix 2S pochodzi z pewnego źródła. Zamieścił ją bowiem na Twitterze sam rzecznik prasowy firmy, Donovan Sung. Następcę Mi Mix 2 poznamy zatem dopiero 27 marca w Szanghaju, a nie jak wcześniej sądzono, w trakcie trwających już targów Mobile World Congress 2018 w Barcelonie. Co ciekawe, 27 marca w Paryżu odbędzie się konferencja Huawei, na której Chińczycy pokażą swojego nowego flagowca - P20. Zbieżność dat nie jest tu z pewnością przypadkowa.

Xiaomi Mi Mix 2S będzie pierwszym w ofercie chińskiego producenta smartfonem z najnowszym procesorem Qualcomm Snapdragon 845 na pokładzie. Dowodem na bardzo wysoką wydajność urządzenia ma być wynik z benchmarka AnTuTu, który Donovan Sung postanowił dołączyć do wiadomości opublikowanej na Twitterze. Przebija on o kilkadziesiąt tysięcy punktów rezultat uzyskany przez Xiaomi Mi Mix 2 (206,783). Xiaomi lubi się chwalić takimi liczbami, aczkolwiek warto pamiętać, że to tylko syntetyczny test.

Dużo ważniejsza z punktu widzenia typowego użytkownika wydaje się inna nowość, która być może znajdzie się na pokładzie Mi Mix 2S. Chodzi tu o innowacyjny czytnik linii papilarnych umieszczony w samym ekranie dotykowym, tuż pod szkłem. Rozwiązanie zaprezentowane niedawno przez firmę Synaptics zostało już urzeczywistnione w pierwszym smartfonie - pokazanym pod koniec stycznia chińskim Vivo X20 Plus UD.

Czytaj też: Bezramkowy Xiaomi Mi Mix 2 może być świetną okazją, ale tylko w odpowiedniej cenie [RECENZJA]

Możliwości foto i wideo będą jednym z priorytetów dla Xiaomi w wypadku modelu Mi Mix 2S. Ostatnie doniesienia z rynku precyzują, że będziemy mieć do czynienia z podwójnym aparatem głównym z matrycami o rozdzielczości 12 MP. Poza tym możemy liczyć na bardzo cienkie ramki wokół ekranu (z tego słynie cała seria Mi Mix), a także przesunięcie obiektywu przedniej kamery na górę, co zdecydowanie ułatwi robienie zdjęć typu selfie (w Mi Mix 2 był umieszczony na dolnej krawędzi).

Cotygodniowe podsumowanie roku 8/2018. Podcast ekonomiczno - polityczny Rafała Hirscha

Więcej o: