Wiosenne gadżety dla każdego mężczyzny

Zbliża się wiosna, a więc koniec z ciepłymi czapkami, wełnianymi szalikami i ciężkim obuwiem. Już niedługo powinniśmy odświeżyć nie tylko garderobę, ale również - zestaw gadżetów. Co warto kupić?

Odtwarzacz Mp4

Powiedziano ci, że w dobie mocnych smartfonów odtwarzacze Mp4 to przeżytek? Źle ci powiedziano! Nawet najlepszy telefon komórkowy nie odda tego, co proponuje profesjonalny sprzęt do słuchania muzyki. Na szczęście nie jest tak, że wraz z rozwojem segmentu smartfonów, na rynku pozostały tylko "empeczwórki" marnej jakości. Wręcz przeciwnie - tego typu gadżety powoli stają się coraz bardziej ekskluzywnym gadżetem, który zadowoli każdego melomana.

Na uwagę zasługuje z pewnością model The Bit Opus #2 , czyli prawdziwy muzyczny kombajn. Perfekcyjna jakość wykonania (aluminium na tylnej obudowie), duży wyświetlacz oraz bas na światowym poziomie to coś, co wyróżnia The Bit Opus #2 spośród innych odtwarzaczy na rynku.

Sony NW-A35 to odznaczający się intrygującym designem gadżet dostępny w kilku kolorach, obsługujący dźwięk wysokiej rozdzielczości. Astell&Kern AK240 to kolejny odtwarzacz dla wymagających melomanów - jak czytamy na branżowych blogach, to obecnie najlepsza "empeczwórka" na rynku. Pioneer XPD-100R to odtwarzacz raczej duży, za to obsługujący stworzony przez Meridana format MQA, pozwalający na bardzo mocną kompresję danych z zachowaniem wysokiej jakości. FIIO X1 II przypadnie ci do gustu, jeśli na "empeczwórkę" możesz wydać niewielką kwotę, z kolei iBasso DX80 możesz potraktować jak wstęp do najwyższej półki mobilnych odtwarzaczy.

Kompaktowy aparat fotograficzny

Wiosna sprzyja domorosłym fotografom - dłużej możemy korzystać z naturalnego światła, a i okazji do pstrykania jakby więcej. Jeśli czujesz, że nie jest ci potrzebna kosztowna lustrzanka dla profesjonalistów, zwróć uwagę na kompaktowe modele aparatów, które schowasz do kieszeni czy plecaka, a dzięki którym bezbłędnie uchwycisz najważniejsze chwile.

Nikon Coolpix AW130 umożliwi ci robienie zdjęć również pod wodą. Canon G9 X zaskakuje rozmiarami (to jeden z najmniejszych aparatów na rynku), a przy tym oferuje naprawdę dobrą jakość fotografii w niskiej cenie. Panasonic Lumix TZ90 to kompaktowy aparat z długim obiektywem, przez co jest nieco większy (za to bardzo ergonomiczny!). Sony RX100 V to wreszcie wybitny aparat japońskiego przedsiębiorstwa, którego cena nie jest zaporowa, z kolei Fujifilm X70 to możliwość wykonania świetnie wyglądających panoram oraz wytrzymała bateria (nawet do 300 zdjęć na jednym ładowaniu!). Polaroid Cube HD może nie jest typowym aparatem kompaktowym, ale z racji, że to najmniejsza na świecie kamera sportowa, w dodatku świetnie się prezentująca, również warto się w nią zaopatrzyć.

Rower i parasol

Wiosna, a więc więcej deszcze, ale również... słońca! Jeśli więcej deszczu, to z pewnością przyda ci się solidny parasol. Warto zapłacić kilkadziesiąt złotych więcej, za to mieć pewność, że gadżet nie zniszczy się przy pierwszej większej ulewie.

A jeśli więcej słońca, to oczywiście rower! Wiosenne wieczory sprzyjają rowerowym wycieczkom, a te - nawiązywaniu nowych znajomości...

Co jeszcze przyda ci się wiosną?

Więcej o: