Facebook Messenger i WhatsApp widzą go w lusterku wstecznym. Ten komunikator ma już miliard użytkowników

Podczas obchodów Chińskiego Nowego Roku komunikator internetowy WeChat przekroczył barierę miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie. Pod tym względem powoli zaczyna deptać po piętach największym graczom w tym segmencie rynku.

O najnowszych rekordowych statystykach dotyczących komunikatora internetowego WeChat poinformował na spotkaniu z mediami w Pekinie dyrektor generalny Tencent Holdings, Ma Huateng. Jeszcze w trzecim kwartale 2017 roku liczba aktywnych użytkowników korzystających z chińskiej społecznościówki była na poziomie 980 mln. Czy Chińczykom uda się dogonić największych gigantów?

Według danych z ostatniego kwartału 2017 roku serwis społecznościowy Marka Zuckerberga zanotował 2,13 mld aktywnych użytkowników miesięcznie, a sam Facebook Messenger przebił jakiś czas temu barierę 1,3 mld. Serwis podzielił się tą informacją we wrześniu ubiegłego roku, więc obecnie pewnie ma już nieco więcej na liczniku, aczkolwiek oficjalnej informacji do tej pory brak.

Należący również do Facebooka komunikator WhatsApp na koniec czwartego kwartału 2017 miał już 1,5 mld aktywnych użytkowników miesięcznie.

Warto pamiętać, że chiński WeChat jest czymś więcej, niż tylko komunikatorem. Użytkownicy używają tej platformy społecznościowej między innymi do płatności internetowych, zamawiania transportu czy jedzenia.

Czytaj też: WhatsApp bez smartfona. Kolejna bardzo dobra wiadomość dla użytkowników Windows 10

Kapitalizacja rynkowa notowanego na giełdzie w Hong Kongu Tencent Holdings, operatora komunikatora WeChat, zatrzymała się w poniedziałek na poziomie 525 mld dolarów, zatem nieco więcej od Facebooka (kapitalizacja rynkowa 514 mld dol.) po zamknięciu amerykańskiej giełdy w ostatni piątek.

Veit Stutz: Zamiast wciąż szukać nowych wyzwań, lepiej dłużej zostać na danym stanowisku i wgryźć się w temat [NEXT TIME]

Więcej o: