Spring Creators Update dla Windows 10 nadchodzi wielkimi krokami. Premiera w kwietniu

Już za niecały miesiąc Microsoft ma udostępnić najnowszą dużą aktualizację dla użytkowników Windowsa 10. Prawdopodobnie tego samego dnia jedna ze starszych wersji systemu straci wsparcie producenta.

Od poprzedniej dużej aktualizacji dla Windows 10 minęło już kilka miesięcy. Nikt nie ma już zatem wątpliwości, że wielkimi krokami nadchodzi kolejna, tym razem wiosenna paczka dla najnowszego systemu od Microsoftu.

Aktualizacja oznaczona została numerem 1803 i najprawdopodobniej ma nosić nazwę Spring Creators Update, o czym wiemy już od jakiegoś czasu. Firma planuje ukończyć nad nią pracę w przyszłym tygodniu.

Teraz Microsoft ujawnił, że uaktualnienie ma pojawić się w wersji finalnej już w kwietniu. Choć konkretna data pozostaje na razie nieznana, nieoficjalnie mówi się o pierwszej połowie miesiąca, a dokładniej o 10 kwietnia.

Nadchodzi Spring Creators UpdateNadchodzi Spring Creators Update fot. screen z blogs.msdn.microsoft.com

Wśród największych nowości, które czekać będą użytkowników Windowsa 10 trzeba wymienić wprowadzenie obsługi HDR, nowości typu oś czasu (Timeline), udoskonalenia wsparcia dla DPI i przede oczywiście kolejnych zmian w wyglądzie tzw. Fluent Design.

Przy okazji poznaliśmy też okres wsparcia dla ten wersji systemu Windows 10. Komputery z zainstalowanym Spring Creators Update będą objęte wsparciem do października 2019.

Tymczasem już za niecały miesiąc wsparcie straci "urodzinowe uaktualnienie" Windows 10 nazwane Anniversary Update. Komputery z tą wersją systemu dostaną ostatnie łatki również 10 kwietnia.

Aby dalej dostawać poprawki od Microsoftu trzeba będzie dokonać instalacji jednej z nowszych wersji systemu Windows 10.

---

Anna Skórzyńska z firmy Szumisie: Człowiek bardziej żałuje tego, czego nie zrobił, niż tego, co zrobił źle [NEXT TIME]

Więcej o: