Odzież dla początkującego biegacza

Co będzie najbardziej przydatne gdy zaczynasz przygodę z bieganiem? Przedstawiamy najistotniejsze elementy odzieży dla początkującego biegacza!

Odzież dla początkującego biegacza: buty

To absolutnie najważniejszy punkt na naszej zakupowej liście. To właśnie od butów zależy, czy bieg będzie dla nas radością, czy też męczarnią. Warto zainwestować w nie nieco większą sumę, aby uniknąć w przyszłości licznych urazów i obolałych stóp. Dobre buty muszą być lekkie oraz dopasowane do stopy biegacza. Dodatkowym atutem będzie również odpowiednia wentylacja butów.

Odzież dla początkującego biegacza: bluza sportowa

W chłodniejsze dni przydatna okaże się bluza sportowa. To dzięki niej możemy uprawiać sport nawet, w momencie gdy na zewnątrz panuje chłód i wieje mocniejszy wiatr. Bluza sportowa nie tylko ma wszystkie cechy typowego cieplejszego ubrania, ale również zapewnia dobrą wentylację. Wiele bluz sportowych ma lekki kaptur oraz ściągacze.

Odzież dla początkującego biegacza: legginsy

Legginsy spełniają dwie bardzo ważne funkcje: chronią nogi przed chłodem i przenikliwym wiatrem oraz wchłaniają wilgoć wydzielaną przez skórę. Ich wielozadaniowość umożliwiają specjalne materiały, z których legginsy są wykonane. Najczęściej jest to wysokiej jakości poliester, bądź podobne tkaniny. Legginsy są dostępne w rozmaitych wzorach i kolorach. Jest w czym wybierać!

Odzież dla początkującego biegacza: koszulka i spodenki

Koszulka i spodenki to podstawowy strój osób uprawiających biegi. Koszulka powinna być lekka i przewiewna, a spodenki elastyczne i umożliwiające pełny zakres ruchu. Oba te elementy odzieży powinny być uszyte z tkanin syntetycznych. Ważne jest też, aby odprowadzały wilgoć i umożliwiay naszej skórze oddychanie.

Odzież dla początkującego biegacza: opaska sportowa

Ostatni, ale również bardzo istotny element odzieży dla początkującego biegacza to opaska sportowa, nasz najbliższy przyjaciel w trakcie biegania, który bardzo je usprawni. Pomoże nie tylko uzyskać informacje dotyczące przebytego dystansu, spalonych kalorii i tętna, ale również udzieli nam rad jak ułożyć plan treningowy oraz przypomni o zaplanowanych sesjach treningowych.

Oto inne, ciekawe akcesoria, które świetnie uzupełnią odzież dla początkującego biegacza !