Samsung Galaxy Note 9 nowym królem smartfonów? Przecieki sugerują, że może zdetronizować iPhone'a X

Wiele wskazuje na to, że Samsung wraz z premierą smartfonu Galaxy Note 9 chce udowodnić, że to właśnie Koreańczykom należy się palma pierwszeństwa w tym segmencie. Ostatnie przecieki ujawniają nieco szczegółów odnośnie specyfikacji. Jedno jest pewne. To będzie bestia.

Ostatnie przecieki dotyczące Samsunga Galaxy Note 9 opierają się o chińskie źródło, które już wcześniej wielokrotnie potwierdzało swoją wiarygodność. Według niego najbardziej rozbudowana wersja smartfonu zaoferuje użytkownikowi aż 8 GB pamięci RAM i 512 GB przestrzeni na dane. Oczywiście, producent przewiduje również skromniejszy wariant z 6 GB pamięci RAM i 64 GB miejsca.

Amerykanie mogą liczyć na Galaxy Note 9 z procesorem Qualcomm Snapdragon 845, natomiast reszta świata przypuszczalnie dostanie egzemplarze z Exynosem 9810 na pokładzie. Do telefonu będzie można zapakować kartę pamięci o pojemności sięgającej 2 TB. Możemy liczyć na podwójną kamerę główną, jednak o sposobie działania (czy będzie przypominać rozwiązanie z Galaxy S9 Plus?) póki co informacji brak.

Bardzo możliwe, że mimo wcześniejszych spekulacji Samsung Galaxy Note 9 nie będzie mieć czytnika linii papilarnych zintegrowanego z ekranem. Wiadomo, że Koreańczycy pracują obecnie nad zastosowaniem technologii ultradźwiękowej, w celu poprawienia dokładności odczytu skanu linii papilarnych względem rozwiązań optycznych. Ostatecznie taki czytnik może zadebiutować w Galaxy S10.

Czytaj też: Samsung ma zapłacić Apple ponad pół miliarda dolarów. "Nie byliby liderem, gdyby nie skopiowali naszych pionierskich rozwiązań"

Wirtualny asystent Bixby 2.0 ma być jedną z głównych funkcji, którymi Samsung chce się chwalić przy okazji premiery Galaxy Note 9. Producent postawi na dalsze usprawnienia w zakresie głosowej obsługi urządzenia. Przypuszczalnie premiera smartfonu Samsung Galaxy Note 9 odbędzie się w sierpniu lub wrześniu (może przy okazji dorocznych targów IFA w Berlinie?).

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o: