Komputery All-In-One - czy warto? Podpowiadamy, jaki komputer AIO wybrać

Jeżeli szukasz kompaktowego komputera, który sprawdzi się w podstawowych zadaniach, rozważ zakup komputera All-In-One (wszystko w jednym). Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przed wyborem modelu dla siebie.

Komputery All-In-One zyskują na coraz większej popularności przede wszystkim dlatego, że są coraz wydajniejsze, a przy tym zajmują niewiele miejsca. To komputery stacjonarne, które wszystkie podzespoły mają ukryte w obudowie monitora, zaś jedynymi elementami, które dodatkowo należy podłączyć są mysz i klawiatura. 

Komputery All-In-One to doskonałe rozwiązanie przy małych przestrzeniach, gdy zależy nam na komputerze stacjonarnym a nie laptopie (chociażby ze względu na komfort pracy). To popularne rozwiązanie przede wszystkim do biur, ale pojawiają się na rynku modele, które spełnią potrzeby graczy. 

Główną wadą komputerów AIO jest to, że użytkownik nie ma możliwości wymiany podzespołów lub jest ona utrudniona, dlatego warto bardzo starannie rozważyć zakup modelu, który najlepiej będzie odpowiadał naszym potrzebom. Do biura lub codziennego użytkowania wystarczą mniejsze modele (np. 21-calowe) z procesorem Intel Core 2 Duo czy Core i3 wraz z zintegrowaną kartą graficzną. Dobrze, jeśli komputer wyposażony jest w co najmniej 4 GB pamięci RAM i dysk twardy o pojemności 1 TB. Komputery All-In-One dla graczy to zdecydowanie droższe maszyny. Powinny być wyposażone w procesor Core i5 oraz Core i7, a także dedykowaną kartę graficzną oraz więcej pamięci RAM. Z kolei graficy powinni zwrócić uwagę przede wszystkim na monitor i jakość matrycy - najlepszym rozwiązaniem będzie LCD-IPS. Bardzo pomocny podczas pracy będzie także ekran dotykowy. 

Więcej o: