Na SMS-a ze smartfonu z Androidem odpowiesz na komputerze. Google wprowadza długo oczekiwaną funkcję

Do tej pory możliwość odpowiadania na wiadomości SMS z poziomu komputera mieli wyłącznie posiadacze smartfonów z systemem iOS. Nareszcie Google zdecydowało się zaoferować podobną funkcję użytkownikom Androida.

Do wygodnego odpowiadania na wiadomości SMS otrzymywane na smartfon z Androidem wystarczy komputer z systemem Windows i przeglądarka internetowa. Po wejściu na stronę https://messages.android.com wystarczy zeskanować kod QR z poziomu aplikacji Wiadomości na Androida w telefonie. Usługa dopiero wystartowała i jest wdrażana stopniowo, więc w ciągu kilku dni powinna być dostępna dla wszystkich.

Wiadomości SMS z telefonu z Androidem na komputerzeWiadomości SMS z telefonu z Androidem na komputerze zrzuty ekranowe

Większość telefonów z systemem Google ma domyślnie zainstalowaną aplikację Wiadomości na Androida. Jeśli wasz egzemplarz z różnych powodów jeszcze jej nie ma, możecie ją za darmo pobrać ze sklepu Google Play.

Po jej włączeniu aplikacji udajemy się do ustawień kryjących się pod trzema kropkami w prawym górnym rogu ekranu i stamtąd wybieramy opcję “Wiadomości przez internet". Pozostaje zeskanować kod QR i ewentualnie zapamiętać komputer.

Czytaj też: Nowe Mapy Google trafiają już do pierwszych użytkowników. Zmian jest sporo

Apple: Ale to już było

Wysyłanie wiadomości SMS za pośrednictwem komputera samo w sobie nowością nie jest. Jednak dotychczas wymagało ono (przynajmniej na Androidzie) stosowania osobnych aplikacji. W tym względzie posiadacze telefonów Apple byli lata świetlne z przodu, z racji obecności podobnej funkcji w iMessage już od dawna. To dobra wiadomość dla tych z was, którzy nadal intensywnie korzystają z tej formy komunikacji.

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o: