Jaki głośnik Bluetooth wybrać? Wybraliśmy modele na każdą kieszeń

Bezprzewodowe głośniki Bluetooth stają się coraz popularniejsze, a dzięki temu możemy również kupić przyzwoitej jakości sprzęt w bardzo okazyjnych cenach. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę wybierając głośnik Bluetooth oraz wybraliśmy kilka polecanych modeli z różnych przedziałów cenowych.

Głośniki Bluetooth do 150 zł

Do 150 zł znajdziemy przede wszystkim mniejsze głośniki. Warte polecenia są modele JBL, które mimo niewielkich rozmiarów dają dobrą jakość dźwięku w stosunku do niskiej ceny. Z kolei Tracer Rave to przyzwoity wodoodporny głośnik, dzięki czemu będzie świetnym wyborem na wakacje. Creative Muvo 1c to z kolei wydajny (działający około 6 godzin) głośnik za niecałe 100 zł, który dodatkowo jest bardzo niewielkich rozmiarów. 

Głośniki Bluetooth do 150 złGłośniki Bluetooth do 150 zł kolaż redakcja, materiały partnerów

Dokładne parametry każdego z nich oraz inne propozycje w tej cenie znajdziecie po kliknięciu w produkt w tabelce poniżej. 

Głośniki Bluetooth do 300 zł

Za mniej niż 300 zł znajdziemy kilka ciekawych propozycji, które zadowolą bardziej wymagających miłośników muzyki. Ciekawą propozycją jest niewielki Ultimate Ears Roll 2 Sugarplum. Jego główną zaletą jest duża mobilność i długi czas pracy na baterii. Jest także wodoodporny. Inny wodoodporny, polecany przez nas głośnik w tej cenie to Creative Labs Muvo 2c. Warty uwagi jest także model Creative Halo, który pozwala np. odbierać połączenia z poziomu głośnika. 

Głośniki Bluetooth do 300 złGłośniki Bluetooth do 300 zł kolaż redakcja, materiały partnerów

Głośniki Bluetooth do 500 zł

Creative Sound Blaster Roar 2 to jedna z najciekawszych propozycji na rynku, która oferuje świetną jakość dźwięku. Nie jest tak mobilny jak mniejsze modele, ale doskonała jakość dotwarzanej muzyki oraz długi czas pracy na baterii rekompensują to. Inną ciekawą propozycją będzie głośnik Samsung Level Box Slim, który mimo małych rozmiarów posiada szereg dodatkowych funkcji (np. możliwość ładowania smartfona) oraz cechuje się dobrą jakością dźwięku. W tym przedziale cenowym znajdziemy także kilka ciekawych propozycji od JBL, np. głośnik bezprzewodowy Flip 3.

Głośniki Bluetooth do 500 złGłośniki Bluetooth do 500 zł kolaż redakcja, materiały partnerów

Jaki głośnik Bluetooth wybrać?

Przede wszystkim głównym wyznacznikiem przy wyborze głośnika Bluetooth powinna być jakość dźwięku. Warto pamiętać, że nawet kupując przez internet mamy możliwość zwrócenia sprzętu w terminie 14 dni bez podania przyczyny. Dzięki temu możemy przetestować zakupiony głośnik. Jeśli chodzi o parametry techniczne to jednym z najważniejszych będzie pasmo przenoszenia. Najlepsze głośniki Bluetooth będą obejmować częstotliwość od 60 do 20?000 Hz. Natężenie dźwięku będzie zależało od mocy głośnika - w przypadku przenośnych modeli będzie to między 6 a 10 watów.

Jeżeli z głośnika korzystamy głównie bezprzewodowo to warto zwrócić uwagę na pojemność akumulatora - niektóre modele działają około 2 godzin, inne nawet do 10 godzin. Kolejną ważna rzeczą na jaką warto zwrócić uwagę to łatwość parowania głośnika z innymi urządzeniami. Warto zwrócić uwagę na takie funkcje jak NFC czy Multipoint (czyli możliwość podłączenia więcej niż jednego głośnika do danego urządzenia). 

Więcej o: