Dobra wiadomość dla klientów banku PKO BP. Kantor walutowy w iPKO dostępny przez całą dobę

Klienci dokonali w kantorze online w iPKO już ponad 100 tysięcy transakcji, podał PKO Bank Polski (PKO BP). Waluty można wymieniać zarówno w serwisie transakcyjnym iPKO, jak i w aplikacji mobilnej IKO.
Z myślą o wakacyjnych potrzebach klientów rozszerzyliśmy od teraz godziny działania kantoru w iPKO i można z niego korzystać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu

- mówi dyrektor Dep. Produktów Klienta Indywidualnego w PKO BP Paweł Placzke.

W ciągu pół roku do kantoru internetowego PKO Banku Polskiego zalogowało się 35 tysięcy klientów, którzy dokonali łącznie już ponad 100 tysięcy transakcji walutowych, najczęściej w euro, dolarach, koronach norweskich i frankach szwajcarskich.

Najnowsza wersja IKO została wzbogacona o udogodnienia w zakresie zarządzania kartami, np. zastrzeganie, zamawianie i aktywację karty i obsługę karty wielowalutowej.

Bank przypomniał, że od 1 czerwca br. każda karta debetowa do konta prowadzonego w PLN posiada funkcję wielowalutową. Wystarczy do karty podpiąć rachunek/rachunki walutowe w jednej z 7 walut i rozliczać bezpośrednio w walutach transakcje kartowe.

Konto walutowe można zasilić w kantorze online w IKO lub iPKO, wówczas transakcje rozliczane są automatycznie na właściwym rachunku walutowym, a klient nie musi ponosić kosztów przewalutowania. Za rachunek walutowy nie jest pobierana miesięczna opłata, gdy jest on podpięty do karty wielowalutowej.

PKO BP  jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 296,91 mld zł na koniec 2017 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

Morawski: "Teraz rozwijamy się w tempie 5 proc., ale to jest nie do utrzymania. Choćby dlatego, że w Polsce zabraknie pracowników"

Więcej o: