EA ma spory problem. FIFA 19 do poprawy po transferze Cristiano Ronaldo z Realu do Juventusu

Producent serii gier FIFA ma spory problem po transferze Ronaldo. Prace nad nowym tytułem są już na zaawansowanym poziomie, a Portugalczyk miał być twarzą gry. Szykują się spore zmiany?

Prace nad grą są na bardzo zaawansowanym poziomie. Od dawna wiadomo, że twarzą produkcji ma być właśnie Cristiano Ronaldo. Udostępniony publicznie jest już oficjalny trailer, na którym portugalski piłkarz odgrywa główną rolę, oraz plakaty gry.

Oczywiście we wszystkich tych miejscach Ronaldo pojawia się w koszulce Realu Madryt, w którym grał przez niemal 10 lat. Ogłoszony na początku tygodnia transfer do Juventusu musiał napsuć sporo krwi ludziom z EA Sports.

FIFA 19FIFA 19 fot. screen

W momencie premiery nowej FIFY Portugalczyk będzie grał już w Turynie, a to oznacza, że Electronic Arts musi teraz mocno pospieszyć się z przygotowaniem wszystkiego do wrześniowej premiery. Nikt nie wyobraża sobie, aby FIFA 19 była sprzedawana z Ronaldo w koszulkach hiszpańskiej drużyny.

Twórców gry czeka więc poprawienie lub nawet napisanie części kodu zupełnie od nowa. Ronaldo i Real Madryt miał być kluczową częścią trybu kariery. Pracy będzie więc sporo.

 

Co więcej, poza przeprojektowaniem samej gry konieczne jest też stworzenie nowego zwiastuna, plakatów i okładki, na której Ronaldo występuje wraz z Neymarem.

Na razie EA Sports nie zdradza, w jaki sposób zamierza wybrnąć z sytuacji. W przypadku okładki producent może zdecydować się na pokazanie Ronaldo w stroju Juventusu. Niewykluczone jednak, że twórcy będą zmuszeni zupełnie zrezygnować z portugalskiego piłkarza na rzecz gracza z Realu Madryt.

Najnowsza odsłona niezwyklej popularnej serii od EA Sports swoją oficjalną premierę będzie mieć już 28 września.

---

Morawski: "Teraz rozwijamy się w tempie 5 proc., ale to jest nie do utrzymania. Choćby dlatego, że w Polsce zabraknie pracowników"

Więcej o: