Microsoft nagrodzi użytkowników Windows 10. Pierwszy raz od lat zaktualizuję aplikację Notatnik

Jak donosi The Verge, Notatnik - jedna z systemowych aplikacji w Windows dostanie nowe możliwości. Ciekawych usprawnień możemy spodziewać się jesienią.

Jedna z "kultowych" aplikacji Microsoftu, które w Windows były niemal od zawsze, dostanie aktualizację. Mowa o Notatniku, który zostanie usprawniony po raz pierwszy od wielu lat.

Nie ma jednak co spodziewać się rewolucji w działaniu aplikacji. Stary dobry Notatnik wciąż będzie tylko... notatnikiem. Zmian nie jest dużo, ale są dość przydatne.

Aplikacja NotatnikAplikacja Notatnik fot. sceen

Nowa wersja aplikacji dostanie przede wszystkim opcję powiększania tekstu, co powinno ułatwić pracę. Będzie można zrobić to w identyczny sposób, jak w przypadku np. przeglądarek - przy użyciu przycisku Ctrl i kółka myszy.

Microsoft planuje też dodać rozszerzenia linii z końcówkami FL oraz CR Postanowił też ustawić domyślnie widoczny pasek stanu, na którym pojawi się liczba linii i kolumn.

Jedną z bardziej przydatnych nowości będzie jednak możliwość wykasowania ostatniego słowa przy pomocy skrótu Crtl + Backspace. To jedna z funkcji, która wielu osobom mogła dość mocno utrudniać korzystanie z Notatnika.

Microsoft wprowadzi też możliwość wyświetlania słów z aplikacji w wyszukiwarce Bing. W tym celu będzie trzeba kliknąć na wybrane słowo prawym przyciskiem myszy.

Niestety na nowe możliwości programu jeszcze trochę poczekamy. Nowa wersja Notatnika ma się pojawić wraz z jesienną aktualizacją Windowsa 10, która dostanie prawdopodobnie nazwę "October 2018 Update".

Użytkownicy starszych wersji Windowsa mogą być zatem trochę rozczarowani. Nie ma co liczyć, że odświeżony Notatnik pojawi się na innych systemach operacyjnych.

---

Morawski: "Teraz rozwijamy się w tempie 5 proc., ale to jest nie do utrzymania. Choćby dlatego, że w Polsce zabraknie pracowników"

Więcej o: