Premiera dwóch smartfonów od Google coraz bliżej. Wszystko, co wiemy już o Pixel 3 i Pixel 3 XL

Kolejna gorąca premiera od Google zbliża się wielkimi krokami. Gigant z Doliny Krzemowej ma zaprezentować w październiku kilka nowych urządzeń - wśród nich aż trzy smartwatche i dwie wersje kolejnej generacji smartfonów Pixel. Na temat tych ostatnich wyciekło już całkiem sporo szczegółów. Najwyższa pora podsumować wszystko, co wiemy na temat nadchodzących flagowców Google.

Jedna nazwa, design odmienny

Zacznijmy od tego, że Google Pixel 3 i Pixel 3 XL, choć z nazwy są dwoma wersjami jednego smartfonu - na pierwszy rzut oka będą mocno się różnić.

Według doniesień kilku informatorów mniejszy ze smartfonów ma mieć ekran o przekątnej ok. 5,3 - 5,4 cala (proporcje 18:9) i będzie wyposażony w znacznie mniejsze niż u poprzednika ramki.

Większy smartfon z dopiskiem "XL" w nazwie zaoferuje panel o przekątnej ok. 6,2 cala (proporcje 19:9). W tym przypadku producent ma jednak umieścić na górnej krawędzi wyświetlacza wcięcie na kamery i czujniki.

W obu przypadkach będą to najpewniej panele OLED. Warto zaznaczyć, że choć wyświetlacze znacząco urosną od poprzedniej edycji, to wymiary samych smartfonów będą niemal identyczne lub nawet nieco mniejsze niż u poprzedników.

Znane są już dokładne wymiary. Dla Pixela 3 wynoszą one: 145,6 x 68,2 x 7,9 mm (Pixel 2 - 145,7 x 69,7 x 7,8 mm). Większy Pixel 3 XL będzie mierzył natomiast 158 x 76,6 x 7,9 mm (Pixel 2 XL - 157,9 x 76,7 x 7,9 mm).

Przypuszczalny wygląd smartfonów znamy już od jakiegoś czasu. W zeszłym miesiącu wyciekły nawet zdjęcia Pixela 3 XLw czarnej wersji kolorystycznej.

Teraz możecie zobaczyć także najnowsze zdjęcia, które w pełnej krasie pokazują jeden z egzemplarzy Google Pixel 3 XL w białej wersji kolorystycznej. Po raz pierwszy możemy zobaczyć go z włączonym ekranem (dzięki czemu łatwo zauważyć wycięcie).

Pixel 3 XL w wersji Clearly WhitePixel 3 XL w wersji Clearly White fot. xda-developers (https://www.xda-developers.com/google-pixel-3-xl-clearly-white-leak/)

Podobnie jak u poprzednika, tylna cześć obudowy ma zostać częściowo wykonana ze szkła, gdzie zostaną ukryte wszelkie moduły i anteny. Reszta plecków będzie już wykończona metalem. W części telefonu znajdzie się też czytnik linii papilarnych.

Tylko jeden aparat

Wszystko wskazuje też na to, że Google nie zamierza podążać za dzisiejszą modą na podwójne aparaty i swojego flagowca wyposaży tylko w jedną matrycę główną.

Warto zaznaczyć, że dotyczy to zarówno mniejszej, jak i większej wersji smartfonu. Trochę szkoda, choć pamiętając możliwości poprzednika można być spokojnym o jakość zdjęć i filmów pochodzących z aparatów nowych Pixeli.

Na razie nie znamy szczegółów dotyczących modułu fotograficznego, jednak możemy spodziewać się szerokiego otworu przysłony i... świetnego dopracowania oprogramowania aparatu, To właśnie dzięki temu zdjęcia z Pixeli znajdując się w smartfonowej czołówce.

Specyfikacja techniczna

Na dzień dzisiejszy jest niemal pewne, że nowe flagowce Google zaoferują najmocniejszy dziś procesor od Qualcomm - Snapdragona 845 z kartą graficzną Adreno 630.

Do pomocy będzie też najprawdopodobniej 4 lub 6 GB pamięci RAM i 64 lub 128 GB miejsca na dane. Szykuje się więc specyfikacja z najwyższej półki. Co więcej, znajdzie się tu także dedykowany procesor obrazu.

Jak na flagowca przystało, na pokładzie znajdą się także wszystkie potrzebne moduły i czujniki. Minusem będzie jedynie brak gniazda słuchawkowego jack i slotu na karty pamięci MicroSD. Na razie nie wiadomo też jaką pojemność będą miały akumulatory smartfonów.

---

Morawski: "Teraz rozwijamy się w tempie 5 proc., ale to jest nie do utrzymania. Choćby dlatego, że w Polsce zabraknie pracowników"

Więcej o: