Oto Pixel 3 i Pixel 3 XL. Nowe flagowe smartfony prosto od Google

Google zaprezentował nowe smartfony Pixel 3 i Pixel 3 XL. Producent zastosował w nich najwydajniejsze podzespoły, odświeżył design i - w przypadku większego ze modeli - dodał wycięcie w ekranie.

Na konferencji prasowej w Nowym Jorku, Google zaprezentował szereg nowości, w tym nowe flagowe smartfony z linii Pixel. Pokazał także nowy tablet z systemem Chrome OS, który ma nadać się zarówno do pracy, jak i rozrywki.

Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - łatwo je odróżnić

Najbardziej wyczekiwaną nowością były oczywiście nowe smartfony z serii Pixel.

W przypadku Pixel 3 i Pixel 3 XL Google zastosował identyczną specyfikację i podobny, nawiązujący do poprzednich modeli design. Tylna część obudowy została wykonana z jednej tafli szkła, w jednej części błyszczącej, a w drugiej matowej.

Google Pixel 3 i Pixel 3 XLGoogle Pixel 3 i Pixel 3 XL fot. screen / Google

Oba smartfony łatwo jednak odróżnić, bo większy Pixel XL został wyposażony w duży ekran o przekątnej 6,3 cala okraszony szpetnym wycięciem. W mniejszym z telefonów zastosowano z kolei symetryczny panel (bez notcha) o znacznie mniejszej przekątnej 5,5 cala. W obu przypadkach mamy od czynienia z ekranem OLED, ale w przypadku Pixela XL wyświetlacz ma rozdzielczość QHD+, a w mniejszym Pixelu - Full HD+.

Specyfikacja Google Pixel 3 i Pixel 3 XL

Pod maską obu smartfonów znajdziemy stosowany dziś w większości flagowców układ Snapdragon 845 z grafiką Adreno 630 i 4 GB pamięci RAM. Mocy nie powinno więc zabraknąć. Do tego mamy tu 64 lub 128 GB miejsca na dane użytkownika.

Nie zabrakło żadnego z istotnych modułów łączności. Dodatkowo Google zastosował układ Visual Core, który odpowiada za działanie sztucznej inteligencji w aplikacji aparatu i pomaga w wykonywaniu zdjęć HDR+.

Pojawił się też chip Titan M, który chronić ma wrażliwe dane zapisane w telefonie. Google deklaruje, że Pixel 3 to najbezpieczniejszy telefon w historii firmy.

Google ShowcaseGoogle Showcase Fot. Richard Drew / AP Photo

Warto wspomnieć o akumulatorach o pojemności 2915 mAh w przypadku mniejszego i 3430 mAh w większym Pixelu. Możemy być więc spokojni o czas pracy, biorąc pod uwagę, że mamy tu do czynienia z relatywnie niewielkimi ekranami i świetnie zoptymalizowanym oprogramowaniem.

Oczywiście na pokładzie znajdziemy czystego Androida 9 Pie, do którego dodano kilka przydatnych funkcji, np. automatycznego wyciszenia telefonu po odłożeniu go do dołu ekranem. Jak ma to miejsce w linii Pixel od Google, możemy liczyć na szybkie i częste aktualizacje oprogramowania.

Z pojedynczym, ale dobrym aparatem

Google nie zdecydował się na zastosowanie podwójnego aparatu w ubiegłorocznych smartfonach i w tym roku tej strategii nie zmienia. Zdaje się, że firma jest przekonana o jakości swojego aparatu. Nic dziwnego, bo już w Pixel 2 spisywał się on znakomicie.

Google Pixel 3 i Pixel 3 XLGoogle Pixel 3 i Pixel 3 XL fot. screen / Google

Google deklaruje, że Pixel 3 znów zaskoczy rewelacyjnymi zdjęciami. Dodatkowo został wyposażony w kilka przydatnych funkcji. Zrobi na przykład serię zdjęć jeszcze przed naciśnięciem spustu migawki, a następnie zasugeruje, która z fotografii jest najlepsza. Świetnie zapowiada się także tryb nocny Night Sights, który ma zapewnić doświetlone i nierozmazane zdjęcia w trudnych warunkach oświetleniowych.

Z przodu w obu smartfonach znalazły się z kolei dwie kamerki do selfie, dzięki czemu będziemy mogli "oddalić" obraz i zmieścić całą grupę osób w kadrze. Nie zabrakło też dodatkowych funkcji, jak wyzwalanie migawki uśmiechem.

Ceny i dostępność Google Pixel 3

Niestety, podobnie jak rok temu, nowe flagowce smartfony Google nie będą dostępne oficjalnie w Polsce. Najprościej będzie zapewne kupić swój egzemplarz u naszych zachodnich sąsiadów.

Dostępność Google Pixel 3 i 3 XLDostępność Google Pixel 3 i 3 XL fot. screen ze strony store.google.com

W Niemczech Google Pixel 3 został wyceniony na 849 euro (ok. 3 660 zł) za wersję 64 GB lub 949 euro (ok. 4 090 zł) w wersji z pamięcią 128 GB. Większy Pixel XL kosztuje z kolei odpowiednio 949 lub 1 049 euro (4 520 zł).

Podstawka ze zintegrowaną ładowarką indukcyjną Pixel Stand to dodatkowy koszt 79 euro (ok. 340 zł). Ceny nie należą więc do najniższych, nawet jak za flagowy telefon.

Google Pixel 3 i Pixel 3XLGoogle Pixel 3 i Pixel 3XL fot. screen ze strony store.google.com

---

Jak ożywiono antyczną Grecję. Rozmawialiśmy z twórcami ACOD

Więcej o: