Sprawdź, czym oddychasz. Aplikacje smogowe, które warto mieć na smartfonie

Daniel Maikowski/Next.gazeta.pl
Aura za oknem staje się coraz bardziej zimowa, a to oznacza nie tylko deszcz, śnieg i niższe temperatury, ale także smog, który jest poważnym zagrożeniem dla naszego zdrowia. Prezentujemy trzy aplikacje, dzięki którym dowiecie się więcej o jakości powietrza, którym oddychacie.

AIRLY - Aplikacja działa w oparciu o sieć własnych czujników i prezentuje dane na temat ogólnej jakości powietrza, stężenia "zabójczych" pyłów PM 2,5 i PM 10, jak również temperatury, wilgotności czy ciśnienia atmosferycznego. 

JAKOŚĆ POWIETRZA W POLSCE - Aplikacja zbiera dane ze stacji pomiarowych, a wyniki tych pomiarów są prezentowane w sześciostopniowej skali - od "bardzo dobrej" do "bardzo złej" jakości powietrza.

PLUME - Aplikacja nie tylko prezentuje aktualne dane na temat stężenia pyłów PM 2,5 oraz PM 10, ale również prognozę dotyczącą jakości powietrza w kolejnych dniach. 

Naszą ocenę tych aplikacji znajdziesz w wideo powyżej.

Gazeta.pl to nie tylko polityka i gospodarka, ale też tematy lokalne, poruszające problemy mniejszych społeczności, bliższe ludziom. Poświęć trzy minuty i pomóż nam lepiej zrozumieć, o czym chcesz czytać. Kliknij tutaj, żeby rozwiązać krótką ankietę.