CES 2019: LG prezentuje HomeBrew. Domowy "ekspres" do... warzenia piwa

Bartłomiej Pawlak, Las Vegas
LG na targach CES 2019 w Las Vegas zaprezentowało urządzenie, które ma być ciekawym dopełnieniem inteligentnej kuchni - maszynę do warzenia piwa. Miałem okazję przyjrzeć się jej bliżej już w Las Vegas. Uzyskanie szklanki domowego piwa jest łatwe jak zrobienie kubka kawy.
Zobacz wideo

LG HomeBrew to jedno z najbardziej nietuzinkowych, a jednocześnie ciekawszych urządzeń na tegorocznych targach CES 2019 w Las Vegas. W założeniu - jak twierdzi producent - ma dopełnić ofertę inteligentnego sprzętu kuchennego. Przejrzeliśmy się mu bliżej.

HomeBrew jest urządzeniem służącym do wygodnego warzenia piwa w warunkach domowych. Z wyglądu przypomina duży ekspres do kawy i w praktyce jego obsługa również jest dość podobna.

Cały proces został uproszczony do maksimum. LG HomeBrew w procesie warzenia piwa wykorzystuje świetnie znane z ekspresów do kawy kapsułki. Do wyprodukowania własnego piwa są potrzebne trzy takie kapsułki - z drożdżami, słodem i aromatyzowanym olejem chmielowym.

LG HomeBrew / CES 2019LG HomeBrew / CES 2019 fot. Bartłomiej Pawlak, Las Vegas / Next.Gazeta.pl

Obsługa maszyny do warzenia piwa jest niezwykle prosta. Po włożeniu kapsułek i uzupełnieniu zbiornika z wodą wystarczy zlecić warzenie jednego z pięciu gatunków piwa. Do wyboru jest: IPA, pale ale, angielski stout, belgijski witbier i czeski pilsner.

Cały proces warzenia piwa trwa minimum dwa tygodnie, jednak lepszy smak uzyskamy, czekając przynajmniej 20 dni. LG przygotowało bezpłatną aplikację na Androida i iOS, za pomocą której można obsłużyć urządzenie lub sprawdzić stan procesu warzenia z dowolnego miejsca na świecie.

LG HomeBrew / CES 2019LG HomeBrew / CES 2019 fot. Bartłomiej Pawlak, Las Vegas / Next.Gazeta.pl

Jak deklaruje LG, piwo przygotowane z pomocą HomeBrew ma zadowolić nawet wymagających miłośników złotego trunku. Nic nie powinno też negatywnie wpłynąć na jego smak, bo urządzenie jest czyszczone (automatycznie) w wykorzystaniem wyłącznie gorącej wody.

Niestety cała koncepcja ma jedną wadę. Pomimo dużych rozmiarów maszyny pojemność jej zbiornika to tylko 1,32 galona. To oznacza wyprodukowanie około 5 litrów domowego piwa raz na trzy tygodnie.

---

Jesteśmy na CES 2019 w Las Vegas. Więcej artykułów z targów znajdziecie w TYM miejscu.

Więcej o: