Na czym słuchać muzyki? Przegląd odtwarzaczy i innych akcesoriów

Mimo popularności radia internetowego czy takich serwisów jak Spotify, odtwarzacze CD, gramofony i radioodtwarzacze wciąż cieszą się popularnością. Szukasz sprzętu do odtwarzania ulubionych utworów? Wybraliśmy kilka propozycji.

Odtwarzacze CD i miniwieże

Miłośników tradycyjnych CD wciąż nie brakuje, dlatego odtwarzacze i miniwieże wciąż cieszą się sporą popularnością. Wybierając odpowiedni model dla siebie, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na obsługiwane przez urządzenie formaty audio, moc wzmacniacza i głośników oraz złącza. Port USB pozwoli podpiąć pendrive, z którego będziemy mogli odtwarzać pliki MP3 lub FLAC. Miniwieże i odtwarzacze oferują obecnie często wiele funkcji dodatkowych, jak odtwarzanie płyt DVD, łączność ze smartfonem czy możliwość odtwarzania radia internetowego. 

Radioodtwarzacze

Prosty w obsłudze radioodtwarzacz wciąż jest jednym z popularniejszych sprzętów do odtwarzania muzyki z płyt CD, kaset magnetofonowych czy radia. Coraz więcej modeli oferuje również możliwość odtwarzania muzyki z pendrive'a czy odbieranie jej z urządzeń zewnętrznych za pośrednictwem bluetooth. Dużym plusem tego typu sprzętów jest także ich mobilność, dzięki czemu możemy zabrać je ze sobą np. na wyjazd. 

Gramofony

Gramofony w ostatnich latach zyskują na popularności i ponownie wracają do łask. W sklepach znajdziemy zarówno bardzo proste modele dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z muzyką z płyt winylowych i nie mają dużych oczekiwań, jak i sprzęty dla najbardziej wymagających melomanów. Wysokiej klasy gramofon to spory koszt, jednak na początek można zainteresować się modelami za ok. 500 zł.

Przenośne radioodbiorniki

Małe, przenośne radioodbiorniki to świetna opcja do biura, na działkę czy do postawienia w kuchni lub w pokoju dziecka. Lekkie, proste w obsłudze - pozwolą cieszyć się ulubionymi audycjami radiowymi w niemal dowolnym miejscu. Większość z nich działa również bezprzewodowo, dzięki czemu możemy wziąć je ze sobą w trasę lub cieszyć się muzyką np. podczas imprezy w ogrodzie. 

Więcej o: