"Rape Day" - kontrowersyjna gra usunięta ze Steama

O grze 'Rape Day" zrobiło się głośno za sprawą kontrowersyjnej tematyki. Według opinii wielu krytyków gra nawołuje do przemocy wobec kobiet.
Zobacz wideo

Zgodnie z opisem na stronie producenta gra "Rape Day" to tzw. visual novel, w której użytkownik ma za zadanie wcielić się w seryjnego mordercę i gwałciciela, działającego w czasie apokalipsy zombie. Niektórzy użytkownicy przyzwyczajeni są do brutalności, jaka pokazywana jest w grach, jednak większość komentatorów uważa, że pewna granica właśnie została przekroczona. Gra o zabijaniu i gwałceniu kobiet spotkała się z ogromną krytyką - powstała nawet petycja o zakazanie premiery produkcji w serwisie Steam.  

Gra "Rape Day" usunięta ze Steama. Produkcja nie została jednak wstrzymana

Na karcie produktu udostępnionej w serwisie Steam można było przeczytać opis gry stworzony przez jej producenta:

Kieruj poczynaniami groźnego seryjnego mordercy i gwałciciela podczas apokalipsy zombie. Werbalnie nękaj, gwałć i zabijaj kobiety wedle uznania, aby posuwać fabułę do przodu. To niebezpieczny świat pozbawiony zasad. Zombie czerpią przyjemność z jedzenia ciepłego ludzkiego mięsa oraz z dokonywania brutalnych gwałtów, ale najgroźniejszym gwałcicielem w tym mieście jesteś ty. "Rape Day" to napędzana wyborami powieść wizualna. Nie zawiera grindu, ani innych marnujących czas czynności, więc pomiń grę wstępną i ciesz się swoim Dniem Gwałtu; zasługujesz na to.

Karta dostępna była tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy wyrazili zgodę na wyświetlanie w serwisie treści seksualnych przeznaczonych tylko dla dorosłych.

w oświadczeniu Valve (właściciela serwisu Steam) opublikowanym 7 marca można przeczytać, że decyzja podyktowana była niemożnością oceny ryzyka, jakie niesie ze sobą udostępnienie tej produkcji – gra nie będzie miała więc premiery na Steamie.

Studio Desk Plant poinformowało jednak, że nie przerwie prac nad grą "Rape Day". W najbliższym czasie producent ma także zająć się poszukiwaniami innego kanału dystrybucji. Jest również pomysł skrzyknięcia innych producentów gier porno i stworzenia dla nich specjalnej platformy. Gra ma być dostępna dla użytkowników, którzy wykupią ją za cenę 15 dolarów. Twórca gry broni swojej produkcji tłumacząc, że miała ona trafić do specyficznej i niszowej grupy użytkowników.

Więcej o: