CD Projekt: Chcemy, żeby tegoroczne E3 były najważniejsze w historii

CD Projekt chce zrobić "mocny show" na czerwcowych targach E3 w Los Angeles, tak żeby były one najważniejsze w historii spółki, zapowiedział prezes Adam Kiciński. Stwierdził, że "Cyberpunk 2077" jest już "bardzo zaawansowany".
Zobacz wideo

Pompa na E3

- Chcemy, żeby tegoroczne E3 były najważniejsze w historii. Planujemy mocny show, żeby te targi były lepsze niż najważniejsze dotychczas dla nas w ubiegłym roku – powiedział Kiciński podczas konferencji prasowej. - Przygotowaliśmy niespodzianki, żadną z nich nie jest artystka pop – dodał prezes.

Wiceprezes ds. finansowych Piotr Nielubowicz mówił z kolei, że CD Projekt "walczy o wolumen sprzedażowy" gry i to – według niego – jest fundamentalne dla marży.

- "Cyberpunk" jest już bardzo zaawansowany – stwierdził Kiciński, dodając, że "Cyberpunk" to ogromny kamień milowy w rozwoju CD Projekt.

Cyberpunk 2077Cyberpunk 2077 fot. CD Projekt RED

"Przyszłość zapowiada się niesamowicie"

- Zeszłoroczne sprawdziany to dopiero początek. Nieustająco rozbudowujemy naszą firmę, w ubiegłym roku znacznie zwiększyliśmy moce twórcze zarówno w głównej siedzibie w Warszawie, jak i w krakowskim studio. Również w minionym roku CD Projekt RED został wzmocniony o bardzo uzdolniony zespół z Wrocławia, gdzie otworzyliśmy kolejne studio – wskazał szef firmy.

Jak relacjonował, w 2018 r. do Grupy dołączyli twórcy ze Spokko, którzy pracują nad nieogłoszonym jeszcze projektem mobilnym. W GOG.com zaś, od jakiegoś czasu firma wdraża duże zmiany, związane z prowadzonym przez spółkę biznesem. - Stale pracujemy nad synergiami między naszymi dwoma segmentami, czego przykładem może być projekt Gwint realizowany połączonymi siłami REDa i GOGa - zapewnił.

"Te działania choć nie mają obecnie wpływu na wyniki Grupy, są naszą inwestycją w przyszłość, a ta zapowiada się niesamowicie" – napisał Kiciński w liście do akcjonariuszy.

WiedźminWiedźmin Fot. The Witcher. Wild Hunt/ CD Projekt RED

Kolejny tytuł

Kiciński poinformował również, że CD Projekt pracuje nad kolejnym po "Cyberpunk 2077" dużym tytułem, zapowiedzianym w strategii. - Prace trwają, ale proszę nie wyciągać zbyt daleko idących wniosków o temacie tej gry – powiedział.

Jak dodał, kolejny tytuł "nie musi tyle kosztować", co "Cyberpunk" czy "Wiedźmin". - Mamy tu inny koncept, nie planujemy takiego zatrudnienia, jak przy "Cyberpunk", ale absolutny top jakości. Koncentrujemy się na "Cyberpunk" – dodał prezes.

Zobacz wideo
Więcej o: