Jaki portfel męski wybrać? Modele warte waszej uwagi

Planujecie zakup nowego portfela męskiego? Przy wyborze idealnego modelu warto kierować się kilkoma zasadami, co ułatwi wam decyzję.

Skórzane i materiałowe portfele męskie

Portfel męski jest jednym z najbardziej praktycznych i potrzebnych dodatków. Większość mężczyzn korzysta z niego codziennie, przechowując w nim najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak dokumenty, karty kredytowe czy pieniądze, a także te, które mają wartość sentymentalną. Kupując nowy portfel warto zwrócić uwagę na wiele istotnych rzeczy: kształt, staranność wykonania, zapięcie. 

Jaki portfel męski wybrać?

Wybór portfeli męskich jest naprawdę wielki. Jeśli jednak szukacie trwałego i praktycznego modelu, który posłuży wam przez lata, szczególną uwagę powinniście zwrócić na staranność jego wykonania. Warto tu wspomnieć o portfelach ze skóry naturalnej. Wiemy, że taki portfel jest dużo droższy, jednak prezentuje się bardzo elegancko i z klasą. Nie oznacza to jednak, że nie warto zwracać uwagi na portfele imitujące skórę naturalną czy te materiałowe. Im również warto się przyjrzeć, bo może właśnie taki portfel będzie odpowiadał waszym oczekiwaniom.

Portfel z zapięciem czy bez?

Kolejną ważną kwestią przy wyborze idealnego portfela męskiego jest rodzaj zapięcia czy też jego brak. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak wiele rzeczy chcecie w nim pomieścić. Jeśli wasz portfel jest wypchany po brzegi, koniecznie przyjrzyjcie się modelom zapinanym na patkę. Natomiast nie każdy mężczyzna lubi zapinane portfele. Warto wtedy rozejrzeć się za modelami bez zapięcia, które są bardziej praktyczne i wygodne w obsłudze. 

Jaki kształt portfela?

Zastanawiacie się nad kształtem portfela męskiego? Oczywiście wszystko zależy od waszego gustu oraz potrzeb. Jedni uwielbiają pionowe portfele inni natomiast bardziej przychylnie patrzą na poziome modele. Jednak różnica między jednym a drugim w istocie jest jedynie wizualna. Orientacja pozioma lub pionowa portfela zmienia jego wygląd zewnętrzny oraz wewnętrzny, dlatego tu kierujcie się wyłącznie własnym gustem. 

Więcej o: