Masz dość Google Chrome? Oto najlepsze przeglądarki internetowe na smartfona [WIDEO]

Daniel Maikowski
Najpopularniejszą mobilną przeglądarką jest Google Chrome. Trudno się dziwić, bo jest ona domyślnie instalowana na większości smartfonów z Androidem. Na Chrome świat jednak się nie kończy. Oto cztery przeglądarki, które mogą okazać się bardzo dobrą alternatywą.
Zobacz wideo

[Jeśli chcecie dowiedzieć się zdecydowanie więcej o najlepszych mobilnych przeglądarkach, ich wadach i zaletach, to koniecznie obejrzyjcie wideo, które znajduje się powyżej]

Firefox Focus - mobilna przeglądarka od Mozilli jest szybka, minimalistyczna i skupia się przede wszystkim na ochronie naszej prywatności. Firefox Focus blokuje elementy śledzące podczas przeglądania sieci, a po zamknięciu automatycznie usuwa historię przeglądania.

Aplikacja oferuje też "tryb ukryty", który chowa zawartość stron internetowych podczas przełączania się między aplikacjami, jak również blokuje możliwość wykonywania zrzutów ekranu. Do tego dochodzi też blokowanie skryptów JavaScript, co może uchronić nas przed phishingiem, czyli wyłudzaniem danych.

Opera Touch - Opera nigdy nie cieszyła się taką popularnością jak Chrome i Firefox, ale ma liczną grupę wiernych użytkowników. Opera Touch oferuje kilka ciekawych funkcji. Aplikacja blokuje wyskakujące okna oraz złośliwe skrypty umieszczane na stronach, które mogą zmienić nasz smartfon w koparkę kryptowalut.

Ciekawie prezentuje się również funkcja Mój Flow, która pozwala na bezpieczne i prywatne udostępnianie linków do stron, obrazów, filmów wideo z YouTube czy prywatnych notatek między różnymi urządzeniami. Wystarczy, że połączymy Operę Touch na naszym smartfonie z przeglądarką Opera na komputerze.

Microsoft Edge - przeglądarki od Microsoftu wśród wielu osób nie budzą zbyt dużego zaufania. Wszystko za sprawą niesławnego Internet Explorera. Microsoft Edge na smartfony, czyli mobilna przeglądarka od giganta z Redmond, robi jednak bardzo pozytywne wrażenie.

Aplikacja jest szybka, intuicyjna i pozwala na łatwe przełączanie pomiędzy otwartym i prywatnym trybem przeglądania sieci. Bardzo ciekawie prezentuje się też funkcja "continuum". Możemy rozpocząć czytanie artykułu czy oglądanie filmu na smartfonie, a następnie kontynuować tę czynność na ekranie komputera. Oczywiście o ile na naszym komputerze również zainstalowana jest przeglądarka Microsoft Edge.

Puffin - większość z was z pewnością nigdy nie słyszała o aplikacji Puffin. Tymczasem testy pokazują, ze to jedna z najszybszych mobilnych przeglądarek internetowych - o ile nie najszybsza. Puffin to jednak nie tylko szybkość, lecz także prywatność. Ruch pomiędzy aplikacją i serwerami jest w pełni szyfrowany.

Gdy korzystamy z internetu w trybie sieci komórkowej, możemy aktywować funkcję oszczędzania danych. Puffin pozwala też na uruchomienie wirtualnego kursora, który ułatwia nawigację po niektórych stronach.

Więcej o: