Apple przeprojektuje włącznik trybu cichego w nowym iPhonie XI. Po raz pierwszy w historii

Według nieoficjalnych informacji, Apple może zdecydować się na całkowite przeprojektowanie włącznika trybu cichego w iPhonie XI. O ile plotki się potwierdzą, będzie to pierwsza taka zmiana w historii smartfonów Apple. A to nie koniec nowości, które mają się pojawić w nadchodzącym smartfonie.
Zobacz wideo

Im bliżej premiery kolejnego smartfonu od Apple tym więcej informacji pojawia się w sieci na jego temat. Najnowsze plotki dotyczące iPhone'a XI mówią, że amerykański producent zdecyduje się na dość radykalny krok.

iPhone XI z nowym włącznikiem trybu cichego

Pierwszą i najważniejszą zmianą ma być zupełne przeprojektowanie włącznika trybu cichego. Zamiast podłużnego przełącznika przesuwanego do przodu i do tyłu urządzenia ma pojawić się okrągły przemieszczający się w kierunku góra - dół. Można to zauważyć na najnowszych grafikach przygotowanych przez OnLeaks i CashKaro.

 

To dość spora różnica, która może nieco zezłościć fanów iPhone'ów. Apple stosował bowiem stary, podłużny przełącznik od samego początku serii. Nie wiadomo oczywiście dlaczego firma zdecydowała się na przeprojektowanie tego elementu, ale prawdopodobnie ma to związek z poprawą designu telefonu.

Poza zmianą kształtu wspomnianego przełącznika i aparatu (o czym za chwilę) design nowego iPhone'a XI niemal nie będzie różnił się od poprzednika. Poprawione zostanie jedynie umiejscowienie mikrofonów. Niestety - jak wynika z przecieków - nie możemy liczyć na pojawianie się portu USB typu C, o czym mówiło się już jakiś czas temu. Telefon wciąż będzie oferował wyłącznie złącze Lightning.

iPhone XI będzie większy i z mocno wystającym aparatem

To samo źródło potwierdza też, że iPhone XI będzie miał nieco większe wymiary od poprzednika 143,9 x 71,4 x 7,8 mm. Różnica w długości i szerokości będzie zapewne niemal niewyczuwalna. Trudno będzie też zapewne zauważyć zwiększoną grubość urządzenia, ale dane te to potwierdzenie, że Apple kontynuuje trend na zwiększanie grubości kolejnych telefonów.

Co więcej, grubość smartfonu liczona wraz z wystającym modułem aparatu będzie wynosić aż 9 mm. Aparat podobnie, jak u poprzednika będzie mocno wystawać, ale - co warto zauważyć - tym razem będzie nie podwójny, a potrójny. Cały moduł ma kształt kwadratu z zaokrąglonymi rogami (podobnie, jak w Huawei Mate 20 Pro) i zdaniem wielu osób wygląda fatalnie. 

Znów trzy nowe iPhone'y

Warto przypomnieć, że Apple planuje na ten rok (zwyczajowo premiery odbywają się we wrześniu) trzy nowe iPhone'y. Poza standardowym iPhonem XI firma wypuści też większego iPhone'a XI Max. Będzie on przede wszystkim różnił się przekątną ekranu. W wersji Max możemy liczyć na 6,5 cala (zamiast 5,8 cala), przez co większe będą też wymiary obudowy - 157,6 x 77,5 x 8,1 mm (9,3 mm z liczone z aparatem).

Poza iPhonem XI i XI Max Apple przygotowuje też kolejną generację tańszego iPhone'a XR. Nowy "budżetowy" telefon amerykańskiego producenta będzie najprawdopodobniej jedynie odświeżoną wersją poprzednika i zostanie nazwany iPhone XRs. Główną nowością będzie nowy podwójny moduł aparatu, który pojawi się w miejsce zastosowanego w zeszłym roku pojedynczego.

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: