Elden Ring - nowe RPG od From Software i autora Gry o tron. Wyciekły informacje

O tym, że twórca Gry o tron oraz studio From Software pracują nad wspólnym projektem, wiedzieliśmy już od dawna. Do tej pory wszystko opierało się jednak na plotkach i spekulacjach. Teraz wiemy już, że owocem tej współpracy będzie gra Elden Ring.

A to za sprawą poważnej wpadki firmy Bandai Namco. Jeszcze przed rozpoczęciem targów E3 2019 ze strony internetowej wydawcy wyciekły informacje na temat gier, z którymi przyjeżdża on do Los Angeles.

Jednym z tych tytułów jest właśnie Elden Ring. To mroczny RPG osadzony w świecie fantasy. Reżyserem gry jest  Hidetaka Miyazaki. To jeden z największych speców w branży, który ma na swoim koncie m.in. serię Dark Souls oraz znakomicie oceniane (i piekielnie trudne) Sekiro: Shadows Die Twice.

Nie wiemy natomiast, jaką rolę w projekcie odgrywa George R.R. Martin, choć wszystko wskazuje na to, że autor sagi Pieśń lodu i ognia zajmie się tym, co potrafi najlepiej, czyli scenariuszem opowieści.

Gra ukaże się na PC-tach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. W sieci pojawiła się pierwsza, dość enigmatyczna grafika produkcji. Na kolejne szczegóły musimy natomiast poczekać do niedzielnej konferencji Microsoftu, na której Elden Ring zostanie prawdopodobnie oficjalnie zaprezentowane.

Więcej o: