CD Projekt zadowolony z przedsprzedaży Cyberpunka 2077. Gra może przebić sukces serii Wiedźmin

W wywiadzie dla Bloomberga wiceprezes CD Projektu Marcin Iwiński nie krył zadowolenia z wyników przedsprzedaży najnowszej gry studia. Iwiński szczegółów jednak nie zdradził, ale zakłada wynik sprzedażowy jeszcze lepszy niż w przypadku Wiedźmina.
Zobacz wideo

Polska firma jest wyraźnie zadowolona z dotychczasowego zamieszania wokół Cyberpunka 2077, który do regularnej sprzedaży trafi w kwietniu 2020 r. Już teraz grę można zamawiać w przedsprzedaży, którego wyniki są podobno zadowalające. Marcin Iwiński nie podaje jednak żadnych konkretnych liczb.

Reakcja jest świetna, jesteśmy bardzo zadowoleni z liczby wstępnych zamówień, ale z drugiej strony zawsze chcemy pozostać tak skromni, jak to możliwe. (...) Oczywiście wyznaczyliśmy sobie cele, ale nie mogę ich zdradzić. Gra musi najpierw trafić do rąk graczy, wtedy się okaże, czy im się spodobała

- powiedział w rozmowie z agencją Bloomberg Iwiński podczas targów E3 w Los Angeles.

Cyberpunkowa ekscytacja

Prezentacja Cyberpunka 2077 zdominowała tegoroczne targi E3 w Los Angeles. Jej premierę zapowiedział aktor Keanu Reeves, wywołując reakcje, które wiceszef CD Projekt określił jako "spektakularne". Na listę bestsellerów platformy Steam gra trafiła już kilka godzin później. Co więcej, dedykowany grze sklep internetowy przestał działać na kilka godzin z powodu zbyt dużej liczby odwiedzin.

Gra Cyberpunk 2077, która ma zostać wydana w edycji standardowej oraz kolekcjonerskiej, jest jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji ostatnich lat. Wiele wskazuje na to, że pod względem sprzedaży produkcja zdeklasuje serię Wiedźmin, która - jak dotychczas - jest największym sukcesem CD Projektu.

Zobacz wideo
Więcej o: