Golarka do ubrań: czy warto i jaką wybrać? Polecamy kilka dobrych modeli!

Czy denerwuje cię to, że twoje ubrania się mechacą? Niestety to dotyczy nawet najlepszych tkanin. Jeśli tak, to zainwestuj w golarkę do ubrań! Ona ci pomoże.

Zmechacone ubrania - podaruj im nowe życie! 

Niestety nawet ubrania wykonane z najlepszych materiałów po jakimś czasie zaczynają się mechacić. Jak temu zaradzić? Możesz zainwestować w golarkę do ubrań. Działa ona tak, że usuwa zmechacenie za pomocą niewielkich ostrz. Skrawki materiału wpadają następnie do zbiorniczka. Jednak, aby efekt był zadowalający musimy zainwestować w naprawdę dobre urządzenie, które nie zniszczy nam delikatnych tkanin i będzie łatwe oraz szybkie w obsłudze. 

 

Jak wybrać najlepszą golarkę do ubrań?

Podczas wyboru golarki do ubrań musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim jest to cena. Nie warto marnować pieniądze na zbyt tanie urządzenie, gdyż wtedy istnieje ryzyko, że golarka zamiast poprawić wygląd ubrania, zwyczajnie je popsuje. Inne ważne cechy, które powinna mieć dobra golarka do ubrań to: 

  • ostrza - ostrza golarki to bardzo ważna sprawa. Muszą być solidne, wystarczająco ostre i najlepiej wykonane ze stali nierdzewnej. Oprócz tego zwróć też uwagę na to, że czy golarka jest uniwersalna czy może przeznaczona tylko do jednego rodzaju ubrań. Lepiej stawiać oczywiście na uniwersalność. 
  • kształt urządzenia - golarka do ubrań zazwyczaj jest mała i powinna mieć przystosowany do dłoni kształt tak, aby można było się nią łatwo posługiwać. Ponadto dobrze też, jeśli będzie lekka i wyposażona w antypoślizgowy uchwyt. Urządzenie nie powinno być jednak zbyt małe, gdyż wtedy oczyszczanie z mechacenia będzie trwać o wiele dłużej. 
  • sposób zasilania - istotny może być także sposób zasilania golarki. Możesz wybrać golarkę zasilaną sieciowo, ale ogranicza ona zakres ruchów. Stanowczo wygodniejszym rozwiązaniem są golarki na baterię albo na akumulator. Dzięki nim w prosty i swobodny sposób oczyścisz swoje ubranie. Doskonale sprawdzą się także w podróży. 
  • regulacja sposobu strzyżenia - niektóre golarki mają funkcję umożliwiającą sposób i wysokość strzyżenia. Dzięki temu możesz dostosować pracę urządzenia do rodzaju tkaniny oraz do stopnia zmechacenia. 
  • dodatkowe ostrza - dobrze też jeśli golarka ma w zestawie dodatkowe ostrza, które można wymienić w razie uszkodzenia. 

Poniżej wybraliśmy dla ciebie kilka najlepszych golarek do ubrań, które pomogą ci przedłużyć życie twoich ubrań!

Więcej o: