Smeg - sprzęt AGD znany na całym świecie

Coraz chętniej wracamy do stylu retro aranżując mieszkanie czy wybierając sprzęty kuchenne. Fenomentalnie prezentuje się AGD marki Smeg. Obłe kształty, błyszczące powierzchnie i nietypowe kolory sprawiają, że marka podbiła serca ludzi na całym świecie.

Marka Smeg

Historia marki Smeg rozpoczęła się we Włoszech jeszcze w XIX wieku, a z biegiem lat stała się z jednym z wiodących producentów sprzętu AGD. Włoska marka założona została w 1948 roku, przez Vittorio Bertazzoni w Guastalli. Początkowo rodzina Beztazzoni zajmowała się kowalstwem. Pierwsze wykonane kuchnie zostały zaprezentowane w 1906 roku na wystawie World Expo w Mediolanie. Sprzęty marki Smeg cieszyły się coraz większym zainteresowaniem, dlatego w latach 70. firma zaczęła współpracę ze światowymi projektantami i architektami. Choć od roku powstania, oferta sprzętów została bardzo poszerzona, Smeg nadal funkcjonuje pod tą samą włoską nazwą, stał się jednak już marką o zasięgu globalnym.

AGD kuchenne marki SmegAGD kuchenne marki Smeg Fot. Printerest, materiały ogólnodostępne, kolaż next

Sprzęt Smeg - jaki jest, co oferuje marka?

W asortymencie firmy znajdziemy lodówki, które są ikoną firmy, czajniki, ekspresy, roboty kuchenne, kuchenki, okapy kuchenne, blendery, ekspresy do kawy, wyciskarki, sokowirówki, tostery, a także piekarniki i pralki. Wszystkie urządzenia łączy niecodzienna stylistyka, nawiązująca do lat 50., wysoka jakość wykonania, a jednocześnie najnowocześniejsza technologia.

Największą popularnością cieszą się lodówki. Warto wspomnieć, że ich projekt nagrodzono prestiżową nagrodą Good Design Award.

Wysoka cena urządzeń marki Smeg może nieco odstraszać, jeśli jednak cenimy sobie świetny design i oryginalność, warto w nie zainwestować.

Smeg Toaster 4 SliceSmeg Toaster 4 Slice Fot. LeRoux Kitchen

Urządzenia charakteryzują obłe kształty, błyszczące powierzchie, piękne pastelowe lub energetyczne kolory, a także metalowe, poziomo montowane uchwyty. Urządzenia dostępne są w kolorze kremowym, różowym, żółtym, niebieskim, zielonym, chromowanym, czarnym, czerwonym oraz białym, pojawiają się także modele we wzory.

Sprzęt jest ciągle udoskonalany pod względem technologii i stylu. Wszystkie urządzenia marki Smeg produkowane są z materiałów najwyższej jakości. Niepowtarzalny design nadaje kuchni wyjątkowego, indywidualnego chatakteru, a aranżacja nabiera stylu retro.

Więcej o: