Kolejna awaria Facebooka, Messengera i Instagrama. Problemy z logowaniem

W środę Facebook, Messenger oraz Instagram zmagały się z niewielką awarią. Użytkownicy mieli problemy z zalogowaniem się do serwisów i publikowaniem treści.

Problemy z działaniem FacebookaInstagrama oraz Messengera potwierdza serwis DownDetector.pl, który zanotował bardzo dużą liczbę zgłoszeń od użytkowników. Tym razem awaria objęła głównie terytorium Polski, choć problemy mieli również mieszkańcy Litwy, Ukrainy, Czech oraz Słowacji.

Awaria FacebookaAwaria Facebooka DownDetector

Awaria za awarią

To już kolejne problemy techniczne, z którymi zmaga serwis zmaga się w ostatnim czasie. 3 lipca nastąpiła najdłuższa w ostatnich miesiącach awaria. Użytkownicy najpopularniejszego portalu społecznościowego przez wiele godzin mieli problemy z wczytaniem jego zawartości oraz korzystanie z podstawowych funkcji.

Facebook był niedostępny niemal na całym świecie - w USA, Europie  i Australii. Dotychczas najdłuższa przerwa w działaniu usługi wynosiła 2,5 godziny i miała miejsce w 2010 roku.

Użytkownicy, którzy nie mogli logować się na konta byli informowani, że tego typu sytuacja zdarza się, gdy serwery serwisu społecznościowego przechodzą wymagane prace serwisowe. Możliwe, że również i tym razem coś wymknęło się spod kontroli lub przedłużyło ponad miarę.

Więcej o: