CD Projekt potwierdza. Cyberpunk 2077 z trybem multiplayer. Studio już nad nim pracuje

Twórcy Cyberpunka 2077 potwierdzili, że gra otrzyma tryb multiplayer. CD Projekt RED szuka również osób, które pomogą w stworzeniu wieloosobowego modułu rozgrywki.

O trybie multiplayer w Cyberpunku 2077 mówiło się już od dawna. Studio CD Projekt RED tłumaczyło, że rozważa wprowadzenie do gry wieloosobowego modułu. Teraz wiemy jednak że, multiplayer nie tylko powstanie, ale prace nad nim już się rozpoczęły.

Oficjalnie potwierdzili to twórcy gry na swoich profilach w serwisie Facebook oraz Twitter. "Redzi" ogłosili również, że poszukują pracowników, którzy specjalizują się w tworzeniu gier z trybem wieloosobowym.

Multiplayer w Cyberpunk 2077. Kiedy zagramy?

Wiemy na pewno, że trym multiplayer nie zostanie udostępniony wraz z premierą gry, która ma się odbyć się 16 kwietnia 2020 roku. Plan jest następujący: twórcy najpierw wypuszczą na rynek grę z kampanią jednoosobową, następnie zajmą się darmowymi dodatkami, które obiecali graczom, a dopiero potem udostępnią moduł wieloosobowy. Kiedy to nastąpi? Zepewne nie wcześniej niż jesienią 2020 roku.

>>> Świat oszalał na punkcie polskiej gry. Cyberpunka 2077 zapowiedział sam Keanu Reeves

Zobacz wideo

O co chodzi w Cyberpunku 2077?

Cyberpunk 2077 to gra cRPG, oparta na licencji "papierowej" gry fabularnej "Cyberpunk" Tytuł przenosi nas do futurystycznego Night City, którym rządzą bezwzględne gangi oraz bezduszne megakorporacje.

Jednym z najważniejszych elementów świata Cyberpunk 2077 jest zamiłowanie ludzi do modyfikowania swojego ciała za pomocą tzw. wszczepów, które zwiększają ich możliwości psychofizyczne. Na ulicach Night City spotkamy więc osoby z cybernetycznymi implantami nóg, rąk, oczu oraz wielu innych narządów.

W grze wcielamy się w postać "V" - prywatnego najemnika bądź najemniczki (możemy zdecydować się na rozgrywkę zarówno męską, jak i żeńską postacią), który/która próbuje przetrwać w jednym z najbardziej niebezpiecznych miast Ameryki Północnej, bo za takie powszechnie uznawane jest kalifornijskie Night City.

Więcej o: