Sztuczna Inteligencja w McDonald's: system głosowy zastąpi pracowników obsługujących McDrive

W ostatnim roku McDonald's przeprowadza zakupy związane z inwestycją w technologie sztucznej inteligencji. Po Plexure i Dynamic Yield amerykańska firma przejmuje start-up Apprente, który rozwinął system sterowania głosowego. Technologia ta ma być wykorzystana w punktach McDrive.
Zobacz wideo

10 września McDonald Corportion ogłosił przejęcie firmy Apprente, czyli start-upu zajmującego się technologiami bazującymi na systemach rozpoznawania głosu. W oświadczeniu firmy czytamy, że dzięki systemowi zamówienia będzie można składać szybciej, prościej i bardziej precyzyjnie -"Wirtualny asystent nigdy nie jest zmęczony, zirytowany lub niezadowolony". Tym samym pracownicy przestaliby odbierać zamówienia składane w okienkach McDrive.

McDonald inwestuje w Sztuczną Inteligencję - zamówienie w McDrive zgłosimy komputerowi

Firma Apprente założona została w 2017 roku w Mountain View w Kalifornii przez profesora inżynierii komputerowej Itamara Arela oraz byłego inżyniera Google Moshe Looksa. Start-up specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań głosowych przeznaczonych do obsługi klienta. Naukowcom udało się stworzyć sztuczną inteligencję, która działa sprawniej, niż w dotychczasowych rozwiązaniach. Przełomowe w technologii Apprente jest to, że system nie spisuje tego, co mówi klient i dopiero później interpretuje ten zapis, ale już bezpośrednio rozpoznaje znaczenie usłyszanych słów. Nad tym projektem firma będzie pracować dalej w siedzibie McD Tech Labs.

Jak podaje portal usine-digitale.fr o tej pory McDonald's zainwestował w izraelską firmę Dynamic Yield, która stworzyła program wyświetlany na panelach służących do składania zamówienia w ponad 8000 restauracji w Stanach Zjednoczonych. Na panelu wyświetlane są sugestie produktów oraz szacunkowy czas ich przygotowania, ruch w restauracji w czasie rzeczywistym oraz trendy i rekomendacje dla klientów. Do końca 2019 roku ten system ma zostać wdrożony we wszystkich placówkach McDonald's w USA i Australii. Dodatkowo firma fast foodowa zainwestowała w Plexure, która zajmuje się projektowaniem aplikacji mobilnych. Z kolei system opracowany przez Apprente ma zostać wprowadzony w McDrive na całym świecie.

Więcej o:
Komentarze (30)
Sztuczna Inteligencja w McDonald's: system głosowy zastąpi pracowników obsługujących McDrive
Zaloguj się
 • wolak007

  Oceniono 7 razy 7

  Dowcip;

  Polska. Lata 70. Do fabryki przyjeżdża 1 sekretarz.
  -Dyrektor fabryki: tutaj mamy komputery, które zastąpiły 5 ślusarzy.
  -Pierwszy sekretarz: A kto obsługuje komputery?
  -Dyrektor fabryki: Musieliśmy zatrudnić 10 techników...

 • cob22

  Oceniono 6 razy 6

  Moze by tak ta inteligencja zastapic naszych pilitykow ?

 • siwywaldi

  Oceniono 8 razy 6

  Suweren powinien być przeszczęśliwy, bo dzięki takim technologiom, problem bzdurnego chodzenia do pracy, niebawem zniknie całkowicie.
  Bo po cholerę pracować, jak PiS dał Polakom 500 plus oraz emerytury dla zasłużonych matek?
  A ich politycy, coraz głośniej, zaczynają mówić o wprowadzeniu "emerytury obywatelskiej"? :-))

 • Marius Wrona

  Oceniono 3 razy 3

  Sztuczny sprzedawca i sztuczne jedzenie, a tak wogle to kto to jeszcze konsumuje tę truciznę. ??

 • alfred.ziemniak

  Oceniono 3 razy 3

  Grubi się cieszą.

 • grubymisiek1

  Oceniono 2 razy 2

  Na razie inteligencja McDonalda nie pozwala wyrzucić jednego z dwóch serów w podwójnym Royalu. To znaczy teoretyczne na czytniku tak, a potem dostaję kanapkę zupełnie bez sera. Jak się z tym uporają to będzie z górki. Może ta sztuczna inteligencja da radę? Ta zwykła jakoś tak...kuleje.

 • defaultus3r

  Oceniono 4 razy 2

  Byłoby najzdrowiej, gdyby owa "sztuczna inteligencja" zastąpiła również (nomen-omen) tłuszczę.

 • ultraviolet24

  Oceniono 1 raz 1

  Podwyższajmy jeszcze bardziej płacę minimalną za najprostsze prace to szybko zobaczymy takie cudeńka i u nas

 • 213g

  Oceniono 1 raz 1

  Rzadko korzystam z macaD ale z tego co pamiętam to nie przyjmowane zamówień jest tam waskim gardłem....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX