Dropbox, Dysk Google czy OneDrive? Oto najlepsze aplikacje do przechowywania plików w chmurze [TOPappki]

Daniel Maikowski
Jeśli na smartfonie trzymacie wszystkie zdjęcia, muzykę i filmy, to istnieje pewne ryzyko, że wkrótce skończy się na nim miejsce. Oto trzy przydatne aplikacje, które pozwolą wam bezpiecznie przenieść dane do chmury.
Zobacz wideo

[Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o aplikacjach "chmurowych" oraz ich wadach i zaletach, to koniecznie obejrzyjcie wideo, które znajduje się powyżej]

DROPBOX - jedna z najpopularniejszych "chmurowych" aplikacji, która pozwala na przechowywanie zdjęć, dokumentów oraz innych danych. Poszczególne pliki możemy synchronizować na wielu urządzeniach. 
W ramach darmowej subskrypcji Dropbox oferuje nam 2 GB miejsca na dane. 

DYSK GOOGLE  - aplikacja działa na podobnej zasadzie, co Dropbox, ale oferuje dodatkowo znakomitą aplikację Zdjęcia Google, która pozwala zarządzać biblioteką zdjęć. W ramach darmowej subskrypcji otrzymujemy 15 GB miejsca na dane.

ONEDRIVE - największą zaletą tej aplikacji jest integracja z pakieten Microsoft Office. OneDrive oferuje wbudowany skaner dokumentów i pozwala na przechowywanie prywatnych i służbowych danych na oddzielnych kontach. W ramach darmowego pakietu otrzymujemy tu 5 GB miejsca na dane.

Więcej o:
Komentarze (27)
Dropbox, Google Drive czy OneDrive? Oto najlepsze aplikacje do przechowywania plików w chmurze
Zaloguj się
 • arey

  Oceniono 9 razy 9

  co to jest?, dziennikarstwo? a gdzie wady, zalety, jakieś triki? Nie, to wypełniacz treści, odmiana trocin.

 • topjar

  Oceniono 3 razy 3

  w zasadzie ten artykuł mógłby wyglądać tak:
  "trzymajcie dane ze smartfona w chmurze
  2GB daje dropboz
  5GB microsoft onedrive
  15GB google"

 • druga_wieza

  Oceniono 2 razy 2

  Zastanawiałem się co można napisać na tak błahy temat...

 • st.bareja

  Oceniono 1 raz 1

  Co prawda Putin ma dostęp do moich fotek z wakacji, ale ja używam chmurki Yandex Disk . Polecam en.wikipedia.org/wiki/Yandex_Disk

 • jacidam

  0

  aaa jeszcze wada wydatek a zaleta ti nikt bez mojez zgody nie ma dostępu i jest w prywatnej chmurce a nie gdzieś tam u kogoś

 • jacidam

  0

  jeszcze jest redaktorku Mega 50GB gratis. A chmurke to ja mam w domku 10,5TB raid5 i w telefonie 64+256GB :D

 • californian1

  Oceniono 6 razy 0

  W jakiej chmurze przechowywać? Jest na to krotka odpowiedz - w żadnej. Z wiadomych powodów. Żaden sposób nie jest idealny i ma swoje zalety i wady. Ja mam 1Tb dysk zewnętrzny ( dla mnie wystarcza -= są większe) zamknięty w wodo i wstrząso odpornym pudelku. Ze względów bezpieczeństwa chyba najlepsza opcja.

 • calcinus23

  Oceniono 4 razy 0

  a iCloud to pies?

 • fakekonto10

  Oceniono 3 razy -1

  A po co chmura? Nie wystarczy normalna synchronizacja po sieci lokalnej między swoimi urządzeniami?

  Używam "Syncthing", za darmo, bo open source. Tworzę jakieś pliki na telefonie, przychodzę do domu i automatycznie synchronizuje mi się to z komputerem i ewentualnie innymi urządzeniami, po sieci lokalnej. Szybko i sprawnie, bez żadnej mojej ingerencji. Nie potrzebuję synchronizować plików, gdy jestem "w terenie" po necie, bo to głupota i niepotrzebne marnowanie zasobów. Ale gdyby ktoś już koniecznie chciał synchronizować się przez neta, a nie tylko lokalnie, to i taka opcja jest w Syncthing (nadal za darmo, bo open source) - oczywiście w takim przypadku komp w domu musi być włączony, bo to synchronizacja p2p, bez pośrednictwa serwerów przechowujących.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX