Oto Surface Pro X, Surface Laptop 3 oraz Surface Pro 7. Wysyp nowości od Microsoftu

Na konferencji w Nowym Jorku Microsoft zaprezentował nowe urządzenia z rodziny Surface. Zobaczyliśmy m.in. komputery Surface Pro X, Surface Laptop 3 oraz Surface Pro 7.
Zobacz wideo

Potwierdziły się niemal wszystkie doniesienia dotyczące konferencji Microsoft Surface. W Nowym Jorku firma z Redmond zaprezentowała cztery nowe urządzenia z rodziny Surface - dwa notebooki Surface Laptop 3, jak również dwa hybrydowe urządzenia 2w1 - Surface Pro X i Surface Pro 7.

Surface Pro XSurface Pro X fot. Microsoft

Surface Pro X

Surface Pro X to najmłodszy członek rodziny Surface. Urządzenie zostało wyposażone w 13-calowy ekran PixelSense i charakteryzuje się bardzo kompaktowymi rozmiarami. Laptop waży 750 gramów, a grubość ekranu to zaledwie 5,3 mm.

Surface Pro X pracuje pod kontrolą układu Qualcomm Snapdragon 8cx, wykonanego w architekturze ARM. Microsoft podkreśla, że dzięki temu laptop pracuje znacznie dłużej na jednym ładowaniu baterii. Zdaniem firmy, mobilność Pro X nie przekłada się jednak na gorszą wydajność.

Nowością jest pojawienie się rysika Surface Slim, który - jak sama nazwa wskazuje - jest smuklejszy od tradycyjnego Surface Pena i można go umieścić w obudowie Surface Pro X.

Surface Laptop 3Surface Laptop 3 fot. Microsoft

Surface Laptop 3

Kolejną nowością jest Surface Laptop 3. Urządzenie będzie dostępne w dwóch wersjach - z 13,5-calowym i 15-calowym ekranem. Microsoft zdecydował się na sporą zmianę w designie urządzeń. Obudowa nie jest już pokryta materiałem Alcantara. Tym razem firma z Redmond postawiła na klasyczne aluminium

Co ciekawe, obydwie wersje urządzenia różnią się zastosowanym procesorem. 13-calowy Surface Laptop 3 został wyposażony w procesor Intela 10 generacji, który został wykonany w technologii 10 nm. Z kolei 15-calowy model pracuje pod kontrolą autorskiego układu AMD Ryzen Surface Edition.

Nowością jest również o 20 proc. większy trackpad, wbudowany port USB-C oraz technologia szybkiego ładowania, który pozwoli naładować urządzenie do 80 proc. w zaledwie godzinę. Microsoft obiecuje też dłuższy czas działania laptopa na zasilaniu bateryjnym.

Ceny Surface Pro 3 przedstawiają się następująco:

  • Surface Pro 3 (13 cali) - od 999 dolarów;
  • Surface Pro 3 (15 cali) - od 1 199 dolarów.

Surface Pro 7Surface Pro 7 fot. Microsoft

Surface Pro 7

Microsoft odświeżył również bodaj najpopularniejsze urządzenie z rodziny Surface, czyli hybrydę Surface Pro, która - dzięki doczepianej klawiaturze - łączy w sobie funkcje tabletu i laptopa. Nowy Surface Pro 7, podobnie jak 13-calowy Surface Laptop 3, pracuje pod kontrolą układu Intela 10 generacji.

Najważniejszą zmianą, z punktu widzenia użytkownika, jest pojawienie się portu USB-C, którego brakowało w poprzednich wersjach urządzenia. Urządzenie pojawi się w sprzedaży w cenie od 749 dolarów.

Więcej o: