iPhone 11 sprzedaje się lepiej niż przewidywano, a Apple przekroczyło wartość 1,1 bln dolarów

Bloomberg donosi o dużym sukcesie sprzedażowym Apple. Portal przewiduje jeszcze większy zyski w przyszłym roku. Producent iPhone'ów rośnie także na giełdzie, gdzie wartość firmy przekroczyła 1,1 biliona dolarów.
Zobacz wideo

Apple z początkiem 2019 roku zleciło swoim podwykonawcom produkcję 70-75 mln iPhone’ów 11. Dostawcy wg nieoficjalnych informacji Bloobmberga, celują jednak w górną granicę, w związku z bardzo dobrą sprzedażą smartfonów Apple.

Sukces iPhone’a 11 wg Bloomberga ma dwa powody. Po pierwsze, Apple w zeszłym roku nie osiągnęło swoich celów sprzedażowych na gwiazdkę. W związku z tym firma obniżyła cenę premierowego modelu o 50 dolarów, co pozytywnie wpłynęło na liczbę sprzedanych smartfonów w tym roku.

Po drugie wcześniejsze modele się starzeją, a więc użytkownicy potrzebują nowego sprzętu. Średnio klienci Apple swoje smartfony wymieniają raz na cztery lata. Najwięcej urządzeń amerykanie sprzedali właśnie w 2015 roku, gdy zakupiono 231 milionów iPhone’ów, aż 37 proc więcej niż rok wcześniej. Na przełomie lat 2014/2015 debiutował iPhone 6 i 6S, które użytkownicy już wymienili na nowszy model, bądź zrobią to w przyszłym roku. Powodem jest coraz wolniejsze działanie urządzeń, słaba bateria oraz brak wsparcia programowego (modele z 2014 roku nie dostały aktualizacji do iOS 13). Apple idealnie wyczuł ten moment i na przyszły rok planuje premierę dwóch urządzeń. W połowie roku ma wyjść budżetowy wariant iPhone’a, który wyglądem będzie przypominał iPhone’a 8. Jego cena będzie niższa niż tegorocznych modeli, co przyciągnie do Apple wielu klientów. Bloomberg podaje także, że przyszłoroczne flagowce Apple będą miały nowe rozmiary ekranu, szybszy procesor, obsługę sieci 5G oraz tylną kamerę 3D przystosowaną do programów rzeczywistości rozszerzonej.

Wartość i przychody Apple rosną

Dobre wyniki sprzedażowe przekładają się na kondycję firmy. W ciągu czterech lat gigant z Cupertino zwiększył wartość swoich akcji na giełdzie dwukrotnie. Rosną także akcje podwykonawców Apple. Firma osiągnęła rekordową wartość 1,1 biliona dolarów. 30 października amerykanie mają przedstawić raport finansowy za czwarty kwartał bieżącego roku. Jak podaje Bloomberg, analitycy przewidują, że przychody firmy wyniosą 62,9 miliarda dolarów, czyli mniej więcej tyle co przed rokiem.   

Więcej o: