Apple Air Pods Pro mają się pojawić jeszcze w tym roku. Będą droższe od wcześniejszej wersji

Nowe słuchawki od Apple według najnowszych plotek mają zostać zaprezentowane jeszcze w październiku. Zaoferują funkcję tłumienia hałasu, ale będą znacznie droższe od podstawowych Air Pods.
Zobacz wideo

Chińskojęzyczne źródło, China Economic Daily, podaje, że Apple już niedługo wprowadzi do sprzedaży kolejny model słuchawek Air Pods. Trzecia generacja słuchawek będzie zawierała dopisek “Pro”, którego Apple używa od jakiegoś czasu do wersji premium ich urządzeń. O nowych słuchawkach już w kwietniu mówił analityk Ming-Chi Kuo, który w sprawach Apple jest bardzo dobrze poinformowany. Mógł się jednak pomylić twierdząc, że Apple rozpocznie masową produkcję między ostatnim kwartałem 2019 roku i pierwszym kwartałem 2020 roku. Najnowsze plotki mówią jednak, że podwykonawcy już przygotowują się do produkcji. Słuchawki do sprzedaży miałyby trafić akurat przed okresem świątecznych zakupów. Potwierdzeniem bliskiej premiery są funkcje dot. wyciszania hałasu, które pojawiły się wersji beta iOS 13.2.

Nowe słuchawki Apple Air Pods droższe o 100 dolarów 

Kolejna generacja słuchawek Apple ma kosztować sporo więcej od poprzedniej. Za nowy zestaw słuchawek zapłacimy 260 dolarów. Obecnej generacja to koszt 159 dolarów za zwykłą wersję i 200 dolarów za wersję z etui z bezprzewodowym ładowaniem. Najważniejszą świeżą funkcją ma być opcja wyciszana hałasu. To może oznaczać, że słuchawki będą dokanałowe, a nie douszne, jak dotychczas, a więc wyposażone zostanę w gumki do słuchawek. Kuo przewidywał, że wyższa cena będzie wiązać się także z wodoodpornością sprzętu. Ponadto słuchawki maja mieć nowy metaliczny design, co ma zagwarantować lepsze odprowadzanie ciepła.

Apple obecnie pracuje nad kilkoma urządzeniami. Oprócz standardowych iPhone’ów firma z Cupertino na wiosnę planuje wypuścić budżetową wersję swojego smartfona. Gigant technologiczny zarejestrował także patent na pierścień, do sterowania większymi urządzeniami z ich portfolio.

Więcej o: