Mapy Google z trybem bezpieczeństwa. Aplikacja zaalarmuje bliskich, gdy taksówkarz zboczy z trasy

Google testuje w Indiach tryb Stay Safer. Pozwala on śledzić trasę przejazdu podczas podróży taksówką i informuje nas, gdy samochód zboczył z trasy. Pozwala także szybko udostępnić lokalizację bliskim.
Zobacz wideo

Google chce zapewnić swoim pasażerom większe bezpieczeństwo oraz uchronić ich przed nieuczciwością taksówkarzy. Funkcja "Stay Safer" pozwoli na śledzenie trasy przejazdu. Gdy z niej zboczymy, wyskoczy nam stosowne powiadomienie na telefonie. Klikając je, można włączyć udostępnianie naszej lokalizacji i wybrać do kogo ją wyślemy. Powiadomienie będzie się pojawiało, gdy nasza trasa będzie o pół kilometra odbiegać od tej sugerowanej przez Google.

embed

Po raz pierwszy o pojawieniu się tego trybu można było usłyszeć już w czerwcu. Póki co Google oficjalnie zapowiedział testy w Indiach, ale nowa funkcja już pojawia się na niektórych smartfonach z Androidem na całym świecie. Wymagana jest jednak aktualizacja do najnowsze wersji aplikacji. W Polsce jest dostępna pod nazwą "Podróżuj bezpiecznie". Można ją wybrać podczas wyznaczania trasy, gdzie dostępne są do wyboru dwie opcje: włączenie alertów o zboczeniu trasy oraz udostępnianie lokalizacji. Funkcja ta nie jest dostępna jeszcze na urządzeniach z iOS.

Mapy Google z trybem "Podróżuj bezpiecznie" nieprzypadkowo testowane są w Indiach

W tym ogromnym  kraju dochodzi do wielu porwań. Na zachodzie raczej jest to rzadkość, a najgorsze co nas może spotkać to zazwyczaj większy rachunek za przejazd. Indie jednak są mocno przeludnione i uprowadzenie łatwiej ukryć. Wśród porwanych najwięcej jest kobiet. Google zaznacza, że aplikacja działa także przy rikszach, które są popularnym środkiem transportu w Indiach. Udane testy pozwolą dodać tę funkcję do każdej wersji Map Google.

Więcej o: