Nowy zwiastun Sniper Ghost Warrior Contracts od CI Games. Prezes sprzedał pakiet akcji przed premierą

CI Games, polska firma produkująca gry komputerowe, pokazała nowy zwiastun Sniper Ghost Warrior Contract. Jednocześnie wystartował preorder gry na PC i konsole. Premiera już 22 listopada, a tymczasem tuż przed nią Marek Tymiński, prezes CI Games, poinformował, że sprzedał pakiet akcji firmy.

Sniper Ghost Warrior Contract to już czwarta część taktycznej strzelanki FPS (First Person Shooter), największego hitu polskiego studia CI Games. Gra jest już do kupienia w preorderze w Steam, PlayStation Store oraz Microsfot Store. Wersja na PC kosztuje 89,99 zł, co uwzględnia 10 proc. zniżkę w przedsprzedaży. Na konsole Sniper Ghost Warrior Contract kosztuje 169 zł, ale subskrybenci PlayStation Plus mogą nabyć produkcję za 143,65 zł. Premiera gry jest zaplanowana na 22 listopada.

Wraz z przedsprzedażą CI Games wypuściło także nowy zwiastun. Prezentuje on kilka świeżych możliwości z rozgrywki. Uwagę zwraca zwłaszcza możliwość rozczłonkowania przeciwników, o co zabiegali fani z całego świata. CI Games puszcza w ten sposób oko do fanów klasycznych FPS-ów, jak chociażby Soldier of Fortune.

 

Marek Tymiński, prezes CI Games, producenta Sniper Ghost Warrior Contract, sprzedaje pakiet akcji

Do premiery gry został mniej niż miesiąc, dlatego sprzedaż pakietu akcji, które po premierze mogłyby np. wzrosnąć (w związku z rynkowym sukcesem), wydaje się dziwnym ruchem. Tymiński w komentarzu dla strefyinwestorow.pl podkreśla jednak, że mocno wierzy w tytuł i jego sukces. Uważa także, że mimo wyraźnie mniejszego budżetu, studiu udało się stworzyć znacznie lepszą grę niż poprzednia odsłona serii. Tymczasem wymienione wyżej portal dotarł do informacji, wedle których to nabywca udziałów zainicjował transakcję. 25 października Tymiński sprzedał 7 mln akcji CI Games po cenie 0,99 zł za jedną. Tym samym jego udziały w firmie spadły z 36,84 proc. do 32,52 proc. Prezes firmy zaznacza, że wciąż posiada jeden z największych pakietów właścicielskich, jeśli chodzi o branżowe spółki, które zadebiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Więcej o: