Słuchawki nauszne do 200 złotych

Każdy miłośnik muzyki, ale nie tylko powinien zaopatrzyć się w słuchawki. Małe słuchawki nauszne oferują zdecydowanie słabszy dźwięk niż modele nauszne. Jakie słuchawki nauszne wybrać, a nie wydać przy tym fortuny? Nie muszą być drogie. Wybraliśmy modele do 200 zł.

Słuchawki nauszne popularne są wśród miłośników muzyki, graczy, ale też wielbicieli filmów czy seriali. Taki model jest wygodny zarówno w pracy, w domu, jak i w podróży. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Sprawdziliśmy.

Słuchawki nauszneSłuchawki nauszne Fot. shutterstock

Typ słuchawek

Wyróżniamy różne modele słuchawek nausznych. Na sklepowych półkach znajdziemy modele o otwartej konstrukcji. Ich zaletą jest lekkość, przewiewność. Modele zamknięte szczelnie otaczają kanał słuchowy, dzięki czemu dźwięki z zewnątrz nie mają szansy do nas dotrzeć, są świetne, jeśli chcemy całkowicie się odciąć od zewnętrznego świata. Sprawdzą się one w tłocznych i głośnych miejscach, jednak nie zapewniają one wentylacji dla ucha. Zbyt długie użytkowanie może być niekorzystne dla naszego zdrowia i samopoczucia.

Słuchawki nauszneFot. shutterstock

Poniżej słuchawki do 100 zł:

Słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe?

Jedne i drugie mają swoje wady i zalety. Słuchawki bezprzewodowe bez problemu łączą się z urządzeniami za pomocą Bluetooth, są wygodne w użytkowaniu. Model ten trzeba ładować, jednak można też podłączyć do nich przewód i uruchomić je na zasadzie przewodowych.

Słuchawki przewodowe zajmują więcej miejsca w torbie czy plecaku. Kabel niestety lubi się plątać, jeśli nie masz cierpliwości do jego zwijania i rozwijania, wybierz model bezprzewodowy. Słuchawki z przewodem są też tańsze.

Zastosowanie

Wybór słuchawek warto uzależnić od ich przeznaczenia. Jeśli jesteś zapalonym graczem gier komputerowych, powinieneś wybrać się na dział gamingowy i tam wybrać interesujący model słuchawek – warto by były one z mikrofonem i regulacją głośności.

Jeśli szukasz słuchawek do noszenia na mieście – sprawdzi się model bezprzewodowy, lekki, wygodny. Warto wtedy pomyśleć o modelu składanym, który zajmuje mniej miejsca.

Potrzebujesz słuchawek do pracy? Wybierz model, który nieco wyciszy odgłosy zewnętrzne, nikt nie będzie ci przeszkadzał.

Poniżej znajdziesz słuchawki z mikrofonem:

Słuchawki nauszneSłuchawki nauszne Fot. shutterstock

Dźwięk

Parametry dźwiękowe przy wyborze słuchawek są jedną z najważniejszych kwestii. Warto pamiętać, że rekomendowany zakres pasma przenoszenia powinien mieścić się w przedziale od 20 do 20000 Hz. Jeśli będzie szerszy – tym lepiej. Pamiętajmy również, że im niższa impedancja, tym słuchawki będą głośniejsze.

Więcej o: