Valve potwierdza: Half-Life Alyx powstaje. Gra będzie bazowała na VR, zapowiedź już w czwartek

Valve potwierdziło to, o czym mówiło się od lat. Powstaje nowy Half-Life przeznaczony pod okulary rozszerzonej rzeczywistości. Zapowiedź Half-Life Alyx pojawi się już w najbliższy czwartek 21 listopada.
Zobacz wideo

Internet obiegła informacja, że 12 grudnia podczas gali The Game Awards 2019 Valve pokaże nową część kultowej produkcji, jaką jest Half-Life. Druga i jednocześnie ostatnia część wyszła 15 lat temu, a gracze od lat czekali na informacje, które zdradzą, że powstaje kolejna odsłona produkcji. I nareszcie doczekali się oficjalnego potwierdzenia. Valve wrzuciło na swojego Twittera lakoniczną wypowiedź o zapowiedzi. Hal-Life Alyx to produkcja projektowana z myślą o okularach rozszerzonej rzeczywistości, a więcej szczegółów na temat gry poznamy w czwartek 21 listopada o 19 czasu polskiego.

Co ciekawe, konto Valve na Twitterze jest nowe i wpis o Hal-Life Alyx jest jedynym opublikowanym na nim postem. Naturalnie można by pomyśleć, że jest to plotka, ale konto zostało zweryfikowane przez Twittera, czego oznaką jest niebieski ptaszek przy nazwie. Z grafiki można wyciągnąć jeszcze jedną dość istotną informacją, choć dość oczywistą. Nowy Half-Life będzie działał na urządzeniach, które wspierają Steam VR, do których należą Valve Index, HTC Vive, część zestawów Oculus oraz niektóre sprzęty z serii Windows Mixed Reality. Serwis pastebin.com dotarł również do niepublikowanego wywiadu Geoffa Keighley'a z twórcami gry. Mówi o tym, że produkcja miałaby się pojawić już niedługo, bo w marcu 2020 roku.

Nowy Half-Life powstaje od kilku lat

Jest to dość naturalne, skoro Valve chce zrobić zapowiedź gry już w najbliższy czwartek. Oznacza to, że produkcja jest na zaawansowanym etapie. O tym, że studio przymierza się do stworzenia kolejnej odsłony kultowej serii, wiemy już od 2015, gdy Jepp Barnet potwierdził to w wywiadzie dla Kotaku. Jasne jest też, że przy grze nie pracuje już żaden scenarzysta, który tworzył dwie oryginalne części. Ostatni z nich, Chet Faliszek, odszedł z Valve w 2017 roku.

Więcej o: