Awaria Facebooka, Messengera, WhatsAppa i Instagrama. W nocy serwisy nie działały przez godzinę

W nocy przez godzinę nie działały Facebook, Messenger, WhatsApp oraz Instagram. Awaria trwała przez godzinę i objęła niemal całą Polskę oraz niektóre regiony Litwy i Ukrainy.
Zobacz wideo

W nocy z 19 na 20 listopada przestały działać najpopularniejsze aplikacje mediów społecznościowych - Facebook, Messenger, WhatsApp oraz Instagram. Problem dotyczył nie tylko aplikacji mobilnych, ale także przeglądarkowych wersji portali na komputerach. Wszystko wskazuje na jakieś problemy z serwerami Facebooka, ponieważ kłopoty z poprawnym działaniem mieli użytkownicy aplikacji, które należą do firmy. Internauci w całej Polsce przez mniej więcej godzinę nie mogli zalogować się do swoich kont.

Awaria. Facebook, Messenger, WhatsApp i Instagram nie działały na obszarze trzech państw

Jak podaje strona DownDetector, problemy z logowaniem się wystąpiły w trzech krajach Europy Wschodniej. Awaria objęła praktycznie całą Polskę, a problemów z zalogowaniem się doświadczyła połowa Litwy oraz mieszkańcy Ukrainy znajdujący się w Kijowie i jego okolicach.

Problemy z działaniem popularnych portali społecznościowych wracają co jakiś czas. Miesiąc temu był problem z ładowaniem się aplikacji na urządzeniach elektronicznych. Kłopoty pojawiły się także w lipcu, kiedy na Facebooku, Messengerze oraz Instagramie nie wyświetlały i nie ładowały się fotografie.

Więcej o: