Facebook wprowadza w Polsce nowy interfejs strony internetowej. Jest dark mode

W połowie roku Facebook zapowiedział, że strona internetowa portalu przejdzie całkowitą zmianę. Od jakiegoś czasu pierwsi użytkownicy dostają aktualizację, która zaczęła także trafiać do polskich użytkowników. Oprócz całego designu, pojawiła się opcja włączenia ciemnego motywu dark mode.
Zobacz wideo

Facebook już w kwietniu przedstawił nowy wygląd. Wersja przeglądarkowa na komputerach przypomina aplikację mobilną z licznymi kartami, pomiędzy, którymi można łatwo się przełączać. Tutaj do wyboru jest tablica, grupy, Market Place oraz miejsce do odkrywania podobnych stron czy grup do tych, które już obserwujemy.

Rządzi minimalizm i odświeżona paleta barw. Niebieski występuje tylko jako akcent, a głównym kolorem jest biały i czarny w normalnym trybie oraz czarny i różne odcienie szarości w dark mode. Ten włączamy przez ikonę naszego profilu. Z lewej strony znalazło się miejsce dla menu, które zastąpiło skróty. Ponadto lepiej widoczne są teraz zdjęcia grup, tak byście nie pomylili się gdzie zamieszczono interesującego was posta. 

Nowy Facebook trafia do pierwszych użytkowników w Polsce

Jak informuje Komputer Świat, pierwszy użytkownicy w Polsce mogą cieszyć się już nowym interfejsem Facebooka. Nie trafił on od razu do wszystkich, ale nie może to dziwić, bo ten najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie ma już 2,4 mld użytkowników. Dlatego też zmiany są robione stopniowo. Są duże szanse, że przed końcem bieżącego roku cieszyć się nim będą mogli już wszyscy użytkownicy Facebooka.

Zmiana wyglądu portalu na komputerach, to jeden z elementów większego programu. Ostatnio Facebook zmienił swoje logo, a niektórzy użytkownicy mogli testować już świeższą wersję aplikacji na smartfony.

Więcej o: