Samsung Galaxy Fold 2 ma być dwa razy tańszy od poprzednika. Nadchodzą składane smartfony dla mas?

Samsung Galaxy Fold 2 może kosztować dwa razy mniej od poprzednika - sugeruje "The Korea Herald". Jeśli informacje te się potwierdzą, będziemy mieli do czynienia z pierwszym składanym smartfonem, na który może pozwolić sobie przeciętny Kowalski.

Samsung Galaxy Fold to zdecydowanie jeden z najbardziej futurystycznych smartfonów, jakie kiedykolwiek powstały. Smartfon pozwala na skorzystanie z malutkiego ekranu nadającego się do najprostszych czynności, a po rozłożeniu również do większego, który pozwala na wygodne korzystanie z multimediów.

>>> Nasze wrażenia z korzystania ze smartfonu możecie zobaczyć na poniższym filmie:

Zobacz wideo

I choć składany Galaxy Fold w wielu zastosowaniach sprawdza się świetnie, ma jedną zasadniczą wadę - jest drogi. Jego cena w Polsce wynosi bagatela 9000 zł, a więc - jak przystało na produkt z niespotykanej wcześniej kategorii - jest poza zasięgiem typowego Kowalskiego.

Samsung Galaxy Fold 2 ma być zdecydowanie tańszy

Na szczęście wygląda na to, że Samsung dostrzegł problem i zamierza go rozwiązać. Jak donosi "The Korea Herald", następca Folda będzie dwukrotnie tańszy od poprzednika. Z informacji dziennika wynika, że Galaxy Fold 2 będzie kosztował na rodzimym rynku (w Korei Południowej) "zaledwie" 840 dolarów, a w pozostałych krajach jego cena wyniesie ok. 1000 dolarów. Przeliczając te kwoty na złotówki otrzymujemy odpowiednio ok. 3240 i ok. 3850 zł.

Jeśli doniesienia te się potwierdzą, Samsung Galaxy Fold 2 będzie pierwszym składanym smartfonem "dla każdego". Kwota oscylująca wokół 4000 zł, które w takim przypadku trzeba by było wydać na telefon w Polsce, to poziom cenowy przekraczany dziś przez wiele flagowców. Dla użytkowników, którzy potrzebują urządzenia ze składanym wyświetlaczem cena wydaje się wiec bardzo atrakcyjna.

Samsung Galaxy Fold 2 to zupełnie inny pomysł na składany smartfon

Na temat Galaxy Folda 2 na razie nie wiadomo niestety zbyt wiele. Nieoficjalnie mówi się, że Samsung może zdecydować się na przeprojektowanie telefonu tak, aby składał się wzdłuż krótszej krawędzi. Następna obecnego na rynku "składaka" może być podobny do urządzenia, które ostatnio wypuściła Motorola.

Koncepcyjny projekt Samsunga Galxy FoldKoncepcyjny projekt Samsunga Galxy Fold fot. Samsung Developers/KaK

Bardzo możliwe, że cenę uda się obniżyć m.in. dzięki zastosowaniu mniejszego wyświetlacza. Samsung zastanawia się nad zastosowaniem elastycznego ekranu o przekątnej 6,7 cala (pierwszy Galaxy Fold ma 7,3 cala). Co ciekawe, Samsung podobno nie wyklucza jednak postawienia na zupełnie inną koncepcję i wyposażenia swojego telefonu w większy, ponad 8-calowy panel.

Według wcześniejszych doniesień Galaxy Fold 2 ma zostać oficjalnie zapowiedziany już niedługo, bo w lutym (podczas lub tuż przed MWC 2020) albo w kwietniu przyszłego roku. Sam "The Korea Herald" sugeruje jednak, że smartfon zostanie pokazany w okolicach sierpnia 2020 roku. Na wejście smartfona do sprzedaży trzeba pewnie będzie poczekać znacznie dłużej.

Czytaj też: Oto Samsung Galaxy Fold - pierwszy składany smartfon dostępny w Polsce [PIERWSZE WRAŻENIA]

Więcej o: