Star Wars. Disney i Boeing stworzyli myśliwce X-Wing. Są tej samej wielkości, co w filmach [WIDEO]

Myśliwce Incom T-65, popularnie nazywane X-Wingami, przeleciały nad głowami widzów w parku rozrywki Disneya na Florydzie. Maszyny te przypominają swoją wielkością te, które znamy z uniwersum Star Wars.
 

Myśliwce X-Wing, które zaprezentowano podczas otwarcia przejażdżki "Star Wars Rise of the Resistance" w parku rozrywki Disneya na Florydzie zostały stworzone przez firmę Boeing. Disney poinformował, że myśliwce są tej samej wielkości, co w filmach (swoimi rozmiarami przypominają samochód typu SUV), jednak są to maszyny bezzałogowe.

Star Wars w parku Disneya. X-Wingi powstały w oparciu o technologię CAV

Informację o tym, że w produkcję X-Wingów zaangażowano Boeinga, potwierdzono oficjalnie dopiero w tym tygodniu. Spekuluje się, że powstały one w oparciu o technologię Cargo Air Vehicle (CAV). Jak informuje "Wirtualna Polska", drony tego typu, nad którymi pracuje Boeing, były do tej pory prezentowane wyłącznie podczas 3-minutowego lotu testowego. Szczegóły techniczne tej technologii oraz tego, jak powstały X-Wingi, nie są znane.

Niewykluczone, że współpraca z Disneyem ma przysporzyć Boeingowi sympatii. Po serii doniesień związanych z problemami technicznymi samolotów Boeing 737 Max firma ta nie cieszy się dobrą prasą. 

>>> Ten ogromny Boeing będzie miał składane skrzydła

Zobacz wideo
Więcej o: