Microsoft niespodziewanie pokazał nową konsolę. Xbox Series X o nietypowym designie w grudniu 2020 r.

Nic nie zwiastowało, że Microsoft zaprezentuje swoją kolejną konsolę jeszcze w tym roku. Pojawienie się Xbox Series X zaskoczyło każdego. Urządzenie o nietypowym kształcie trafi do sprzedaży w grudniu 2020 roku.

The Game Awards zaskoczyło wydarzeniem, przez które nikt nie będzie pamiętał o zdobywcach nagród podczas gali. Gwiazdą wieczoru stała się nowa konsola Microsoftu. Xbox Series X, która do sprzedaży trafi w na Święta Bożego Narodzenia w 2020 roku. Nieznana jest niestety cena konsoli.

 

Microsoft wiedział jak podgrzać atmosferę wokół konsoli. Liczby, moc, komponenty potrafią działać na wyobraźnie graczy tylko przez chwilę. Wygląd z kolei, może podzielić społeczność, ale w myśl zasady "nie ważne jak mówią, ważne że mówią", zaskakujący kształt Xbox Series X był dobrym posunięciem na co najmniej kilku poziomach. Oprócz zalet marketingowych, Microsoft twierdzi, że konstrukcja konsoli w kształcie prostopadłościanu, pozwala na najlepsze odprowadzanie ciepła, co z kolei sprawi, że urządzenie będzie działało bardzo cicho.

embed

Xbox Series X będzie można oczywiście postawić zarówno w pionie, jak i poziomie. Kosmetycznym zmianom poddano kontroler. Pad zachował dotychczasowy kształt, ale został wzbogacony o przycisk do dzielenia się zrzutami ekranu czy nagraniami rozgrywki. Zmodyfikowano także krzyżak, na modłę tego z luksusowego pada Xbox Elite Series Wireless Controller 2.

embed

Xbox Series X to niesamowita moc i szybkość

Produkcje na Xbox Series X mają działać głównie w standardzie 4K i 60 klatkach na sekundę. Urządzenie dysponuje jednak mocą, która pozwoli uruchomić produkcję w 8K i 120 klatkach na sekundę. Te możliwości zapewnią podzespoły AMD oparte o architekturę Zen 2. Płynność w grach zostanie spotęgowana dzięki dyskowi SSD, który pozwoli na niemal całkowite wyeliminowanie ekranów ładowania. Ponadto ładowanie zawartości gry ma być wspierane przez moc obliczeniową chmury Microsoftu. 

embed

Fenomenalną jakość grafiki zagwarantuje użycie technologii symulacji oświetlenia w czasie rzeczywistym, która nazywa się Ray Tracing. Co więcej, dzięki standardowi VRR możliwa będzie synchronizacja odświeżania wspieranego telewizora z liczbą klatek generowaną przez Xbox Series X. Autorska technologia VRR Microsoftu, nazywa się Variable Refresh Shadows (VRS). Jakość nowej konsoli firma zaprezentowała na podstawie zwiastuna do Senua's Saga: Hellblade 2, który jest wykonany tylko na silniku gry. Biorąc to pod uwagę, aż ciężko uwierzyć, że możliwa jest tak genialna grafika w grach na konsolach nowej generacji.

 

Xbox Series X z pełną wsteczną kompatybilnością!

Z pełną, ponieważ będzie można na nim uruchomić gry ze wszystkich generacji Xboxa - pierwszego Xboxa, Xboxa 360 oraz Xboxa One. Wszystkie gry, które macie w domu, a także w swojej bibliotece cyfrowej, bez problemy uruchomicie na Xbox Series X. Również wszystkie zapisy i postępy w grze, będą kompatybilne z nową generacją. 

Gry w ogóle mają być w centrum nowej konsoli, co nie było tak oczywiste przy poprzednich generacjach, które miały służyć także jako domowe multimedialne centra rozrywki. Tym razem liczy się jednak gracz, co jest dość oczywistym ruchem w erze smart TV. Microsoft zapowiedział także pierwszą startową produkcje na Xbox Serie X, którą będzie... a jakże, Halo Infinite. Seria towarzyszy konsoli Microsoftu od samego początku, więc ta decyzja nie może dziwić. 

Więcej o: