Problem z blokującymi się ekranami w smartfonach z Android 9 i 10. Google nie rozwiązało go od 3 miesięcy

Spory problem mogą mieć posiadacze smartfonów Pixel, Xperia i OnePlus. Android w wersji 9 i 10 ma błąd, który uniemożliwia korzystanie z urządzenia. Po skutecznej próbie odblokowania telefonu znowu wracamy do ekranu blokady.
Zobacz wideo

Użytkownicy kolejnych smartfonów zgłaszają problemy dotyczące ekranu blokady w ich smartfonach. Podczas próby odblokowania smartfona przy użyciu kodu PIN, telefon wpada w pętle. Nawet przy wpisaniu poprawnego hasła, telefon cofa się do ekranu blokady. I tak w kółko, więc smartfon staje się zupełnie bezużyteczny. Problem początkowo dotyczył tylko tej metody zabezpieczenia, ale kolejni użytkownicy donoszą, że te same kłopoty mają przy odblokowywaniu z użyciem wzoru.

Dobrym sposobem na uniknięcie tego, jest używanie innych zabezpieczeń, jak odcisk palca. Problem może być jednak wtedy, gdy telefon nam się wyłączył, ponieważ wtedy do jego włączenia konieczne jest odblokowanie z użyciem PIN-u lub wzoru. W internecie można znaleźć różne możliwości obejścia problemu, ale są one dość męczące, szczególnie w dłuższej perspektywie.

 

Problem występuje w smartfonach Pixel, Xperia i OnePlus. Google nie rozwiązało go od niemal 3 miesięcy

Problem został zgłoszony już 25 września i występuje na smartfonach z systemem Android 9 i 10. Zaczął dotykać coraz większej liczby użytkowników, ze względu na aktualizacje, które dostają cały czas kolejne urządzenia. Kłopoty zgłaszali początkowo użytkownicy telefonów od Google, w tym najczęściej Pixela XL. Do tej grupy dołączyli posiadacze OnePlusa 7 oraz Xperii XZ2 Compact. Pomimo że Google wie o problemie od niemal trzech miesięcy, to nadal nic z nim nie zrobiło. Co gorsze, eskalacja problemu nie oznacza, że firma nagle się nim zajmie. Jak donosi Android Police, problem z uwierzytelnianiem wzorem miały także Pixele C. Zauważony po raz pierwszy w styczniu 2016 roku, do dzisiaj nie został naprawiony. 

Więcej o: