CD Projekt nie pracuje nad Cyberpunk 2077 na PlayStation 5 i Xbox Series X

CD Projekt przeniósł premierę Cyberpunk 2077 z kwietna na wrzesień tego roku. W podobnym terminie mają pojawić się konsole nowej generacji, ale polskie studio na razie nie pracuje nad wersją gry na PlayStation 5 i Xbox Series X. Jak jednak podkreślają szefowie, firma myśli nad tym krokiem.
Zobacz wideo

O Cyberpunk 2077 przez kilka tygodni było wyjątkowo cicho. Niestety, ostatecznie okazało się, że nie  zwiastowało to niczego dobrego, bo CD Projekt poinformował, że premiera gry będzie przesunięta o pięć miesięcy, na 17 września 2020 roku. W podobnym czasie mają pojawić się konsole nowej generacji - PlayStation 5 i Xbox Series X zapowiadane są na okres świąteczny tego roku. W związku z tym, na telekonferencji dot. oświadczenia o przesunięciu premiery, padło pytanie dotyczące wersji Cyberpunk 2077 na nowe urządzenia Sony i Microsoftu

CD Projekt nie tworzy Cyberpunk 2077 na PlayStation 5 i Xbox Series X. Ale to się może zmienić

Szefostwo CD Projekt na pytanie o Cyberpunk 2077 na konsole nowej generacji odpowiedziało, że teraz taka wersja gry nie jest tworzona. Piotr Nielubowicz, dyrektor finansowy polskiego studia powiedział, że gra ma być dostępna na PlayStation 4, Xbox One oraz komputery. I w odniesieniu do tych planów, nic się nie zmieniło. Swoje trzy grosze dorzucił Prezes CD Projekt, Adam Kiciński:

Idziemy zgodnie z tymi samym planem, który ustaliliśmy. Cyberpunk 2077 od zawsze był projektowany z myślą o PS4 i Xbox One. Myślimy o następnej generacji, ale na razie skupiamy się na bieżącej. Ten plan jest nadal ważny

Wersji na PlayStation 5 i Xbox Series X nie ma co więc spodziewać się na premierę urządzeń. Być może powstanie ona później, jak sugerują słowa prezesa CD Projekt, szczególnie, że w maju ubiegłego roku Kiciński sugerował, że gdyby była możliwość stworzenia Cyberpunk 2077 na konsole nowej generacji, studio chętnie to zrobi. Logiczne byłoby jednak poczekać, aż więcej osób nabędzie te urządzenia, szczególnie, że studio ma ograniczone zasoby, które może chcieć skierować na Cyberpunk 2077 Online, który rozrósł się na tyle, że może być samodzielną produkcją, a nie jedynie dużym trybem sieciowym.

Więcej o: