Huawei planuje wypuścić taniego smartfona z modułem 5G. Smartfon może kosztować około 600 zł

Huawei planuje wydać smartfona obsługującego sieć 5G, który nie będzie kosztował fortuny. Jest to możliwe dzięki nowym tanim modułom. Smartfon miałby kosztować około 600 zł.
Zobacz wideo

Technologia 5G może być milowym krokiem w rozwoju. Pomysły, które są już gotowe do wdrożenia miały ograniczenie, jakim była prędkość przesyłu danych. Dzięki nowej generacji internetu bezprzewodowego, możliwe będzie zrealizowanie idei Smart City, wprowadzenie autonomicznych pojazdów na większą skalę czy rozwój telemedycyny. Korzyści płynące z tego rozwiązania będą ogromne, choć głównie w wielkoskalowych przedsięwzięciach.

Dla pojedynczego użytkownika skróci się na przykład czas oczekiwania na załadowanie wideo w Netflixie czy na YouTube. I choć już teraz rzadko kiedy trzeba na to czekać, szczególnie w miastach, tak 5G powinno w ogóle wyeliminować tę czynność. Żeby jednak było to możliwe, potrzebna jest stosowna infrastruktura oraz urządzenie zdolne obsłużyć nową generację bezprzewodowego internetu. Te drugie niestety są stosunkowo drogie. W sprzedaży pojawia się coraz więcej urządzeń zgodnych ze standardem 5G, ale większość nich kosztuje około 400 dolarów. Huawei planuje zmienić te sytuację.

Huawei planuje taniego smartfona z 5G

Jak informuje GSM Arena, powołująca się na chińskie źródło, Huawei planuje na rodzimym rynku wypuścić smartfona obsługującego 5G w przystępnej cenie. Ta miałaby wynosić około 1028 juanów chińskich, czyli około 550 zł. Urządzenie miałoby pojawić się pod koniec tego roku lub na początku kolejnego. Tak tani smartfon obsługujący 5G jest możliwy dzięki niedawno ujawnionym procesorom MediaTek 1000L oraz Snapdragon 765G z opcjonalnym modemem 5G. Dotąd obsługa tej sieci była domeną flagowych smartfonów. Niedługo jednak na rynku może pojawić się wiele urządzeń ze średniej półki, które także będą w stanie pracować z bezprzewodową siecią nowej generacji. 

Więcej o: