Oscary 2020. Apple dostało się od reżysera "Jojo Rabbit". Taika Waititi narzeka na klawiaturę w Macbooku

Apple dostało się na gali Oscarów. Taika Waititi, reżyser filmu"Jojo Rabbit" i zdobywca statuteki za najlepszy scenariusz adaptowany, skrytykował firmę za klawiaturę w Macbookach.
Zobacz wideo

Klawiatura w Macbookach jest od lat krytykowana przez użytkowników, a dokładnie od chwili, gdy Apple zmienił mechanizm klawiszy z nożycowego na motylkowy. Od tego czasu ulegają one licznym awariom. Niektórzy narzekają też, że pisze się na nich bardzo niewygodnie. Jedną z takich osób jest... Taika Waititi.

Zdobywca Oscara krytykuje klawiatury Apple

Taika Waititi to reżyser m.in. filmu "Thor: Ragnarok" oraz tegorocznego "Jojo Rabbit". Za ten drugi film Nowozelandczyk otrzymał Oscara w kategorii "najlepszy scenariusz adaptowany".

W czasie wywiadów po tegorocznej gali Oscarów Waititi został zapytany o to, o co Amerykańska Gildia Scenarzystów powinna walczyć w kolejnej rundzie negocjacji nowej umowy z AMPTP (Alliance of Motion Picture and Television Producers), z którym scenarzyści dogadują nowe warunki współpracy.

Waititi żartobliwie odparł, że:

Apple musi naprawić te klawiatury, na da się na nich pisać. Stają się coraz gorsze. To sprawia, że mam ochotę wrócić do PC

Reżyser dodał, że ma problemy z ramionami związane z RSI, czyli chronicznym przeciążeniem mięśni i ścięgien. Podkreślił, że zawsze gdy otwiera laptopa, myśli o tym, że Apple powinien naprawić klawiaturę w MacBooku. Zakończył żartobliwie, że Gildia Scenarzystów powinna wyjść przed szereg i coś zrobić. 

Więcej o:
Komentarze (3)
Oscary 2020. Apple dostało się od reżysera Thor: Ragnarok. Taika Waititi narzeka na klawiaturę w Macbooku
Zaloguj się
  • nienoto

    Oceniono 3 razy 3

    Waititi po prostu robi sobie jaja ze wszystkich "zaangażowanych" reżyserów, aktorów, którzy przy okazji Oscarów chcą rozwiązywać wszystkie problemy świata. Ma specyficzne poczucie humoru :)

  • antyruski

    Oceniono 2 razy 0

    Nie rozumiem, ktoś mu pistolet do głowy przykłada, żeby pisał scenariusze na Makbuku? W umowie to ma i jest śledzony w trakcie pracy, czy przypadkiem nie używa innej klawiatury?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX