Oscary 2020. Apple dostało się od reżysera "Jojo Rabbit". Taika Waititi narzeka na klawiaturę w Macbooku

Apple dostało się na gali Oscarów. Taika Waititi, reżyser filmu"Jojo Rabbit" i zdobywca statuteki za najlepszy scenariusz adaptowany, skrytykował firmę za klawiaturę w Macbookach.
Zobacz wideo

Klawiatura w Macbookach jest od lat krytykowana przez użytkowników, a dokładnie od chwili, gdy Apple zmienił mechanizm klawiszy z nożycowego na motylkowy. Od tego czasu ulegają one licznym awariom. Niektórzy narzekają też, że pisze się na nich bardzo niewygodnie. Jedną z takich osób jest... Taika Waititi.

Zdobywca Oscara krytykuje klawiatury Apple

Taika Waititi to reżyser m.in. filmu "Thor: Ragnarok" oraz tegorocznego "Jojo Rabbit". Za ten drugi film Nowozelandczyk otrzymał Oscara w kategorii "najlepszy scenariusz adaptowany".

W czasie wywiadów po tegorocznej gali Oscarów Waititi został zapytany o to, o co Amerykańska Gildia Scenarzystów powinna walczyć w kolejnej rundzie negocjacji nowej umowy z AMPTP (Alliance of Motion Picture and Television Producers), z którym scenarzyści dogadują nowe warunki współpracy.

Waititi żartobliwie odparł, że:

Apple musi naprawić te klawiatury, na da się na nich pisać. Stają się coraz gorsze. To sprawia, że mam ochotę wrócić do PC

Reżyser dodał, że ma problemy z ramionami związane z RSI, czyli chronicznym przeciążeniem mięśni i ścięgien. Podkreślił, że zawsze gdy otwiera laptopa, myśli o tym, że Apple powinien naprawić klawiaturę w MacBooku. Zakończył żartobliwie, że Gildia Scenarzystów powinna wyjść przed szereg i coś zrobić. 

Więcej o: