Microsoft Office w jednej aplikacji. Android już go ma, iPhone musi jeszcze poczekać

Microsoft Office jako jedna aplikacje w końcu wyszedł na urządzenia, które działają pod systemem Android. Dotąd pakiet biurowy był dostępny jako oddzielne aplikacje. Na jedną aplikację do obsługi dokumentów muszą jeszcze poczekać osoby, których urządzeniem jest iPhone.

Google tworząc swój pakiet biurowy umieściło wszystko w jednej aplikacji, by potem rozbić poszczególne funkcje na oddzielne programy. Odwrotną drogą wybrał Microsoft. Firma stworzyła oddzielnego mobilnego Worda, Excela, Power Pointa i Lens - PDF Scanner. Z czasem jednak postanowiono wszystkie te aplikacje połączyć w jedną, by ułatwić obsługę, szczególnie tym, którzy korzystają z aplikacji sporadycznie. W listopadzie rozpoczęły się testy nowej aplikacji na iPhone'y oraz urządzenia z Androidem. Testy na systemie od Google już się zakończyły.  

Android otrzymał jedną wspólną aplikacje Microsoft Office

Testy trwały niemal cztery miesiące, ale już się zakończyły i aplikacja trafiła do Google Play. Nie wiadomo niestety, jaki jest stan pracy nad programem dla iPhone'ów. Nowa aplikacja od Microsoftu gromadzi cały pakiet biurowy w jedno. Dzięki temu w ramach jednej aplikacji można uruchomić Worda, Excela oraz Power Pointa. Możliwe jest także wykonywane skanowana dokumentów do PDF, dzięki modułowi Lens. Wszystko to jest zintegrowane z dyskiem sieciowym, tzw. chmurą Microsoft One Drive. Oznacza to, że wszystkie dokumenty zostaną automatycznie zapisane w internecie, na prywatnym dysku, co daje do nich dostęp z każdego miejsca na świecie.

Zobacz wideo >>> Smartfon może zastąpić komputer. Oto cztery aplikacje, które znacznie ułatwią wam pracę

Dzięki aplikacji możliwe jest też bezpośrednie wysyłanie plików na urządzenia znajdujące się pobliżu. Microsoft Office posiada także wbudowany skaner kodów QR. Niestety aplikacje nie wspiera tabletów informuje Android Police. Blokuje się w trybie pionowym i nie ma interfejsu opracowanego pod większe urządzenia. 

Więcej o: